زوج های خوشبخت چگونه میخوابند؟

زوج های خوشبخت چگونه میخوابند؟
کدخبر : 45630

محققان به این نتیجه رسیده اند که زوج هایی که همزمان با هم میخوابند احساس خوشبختی و رضایت بیشتری از زندگی دارند.

عوامل متعددی در روابط بین افراد تأثیر دارد. از جمله در رابطه زن و مرد (چه ازدواج و …) یک سری مسائلی بی اهمیّت شمرده می شود، در حالی که همین مسائل، جزئی از زبان عشق است. یکی از آنها خوابیدن دو نفر است که کاملاً حد و اندازه علاقه دو نفر را به هم نمایان می کند.

 

محققان دانشگاه پیتسبورگ در مطالعه اخیرشان به نتایج جالبی زوج های خوشبخت دست پیدا کردند. مطالعه آنان نشان می دهد زنانی که بعد از ازدواج شادتر هستند، در 90 درصد موارد هم زمان با شوهرشان می خوابند و برنامه خواب شان با شوهرشان هماهنگ است.

زوج های خوشبخت همزمان با هم میخوابند

در این مطالعه، الگوهای خواب و میزان رضایت از زندگی مشترک در بین 46 زوج به مدت 10 روز مورد بررسی قرار گرفت و محققان توانستند ارتباط خاصی را بین این دو عامل پیدا کنند. نتایج نهایی نشان داد زنانی که از زندگی مشترک رضایت ندارند، از نظر زمانی کمتر از 50 درصد هم زمان با شوهرشان می خوابند یا الگوی خواب شان را با همسرشان هماهنگ می کنند.

دکتر هدر کان، روان شناس و محقق خواب، می گوید که اگر برنامه شبانه روزی زن ها طوری است که به آن ها اجازه نمی دهد تا هم زمان با شوهرشان بخوابند، بهتر است زمان های دیگری را در طول روز برای این کار تنظیم کنند. این محقق در گفت وگو با New York Times اعلام کرد:«حدس من این است که هر انسانی دائما به صمیمیت و امنیت بیشتر نیاز دارد. البته ما ذاتا به این نیاز نداریم که هم زمان با همسرمان به رخت خواب برویم، اما چنین میلی معمولا از جای دیگری نشأت می گیرد».

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه

دانلود جوکر

Kim Kardashian

خرید بلیط چارتر هواپیما

آراد برندینگ

آی روتایل

آراز کمیکال

سیر فروش

گواندو روپ

استیل شفت

شامپو

روغن موتور تیکُل

گِرِیپ سید

بازار روفرشی