بانک پاسارگاد

بانک پاسارگاد رکورد بانک های اسلامی را شکست

بانک پاسارگاد رکورد بانک های اسلامی را شکست
کدخبر : 45936

بانک پاسارگاد ایران با عملکردی درخشان در میزان حمایت‌های مالی در شبکه بانکی و پولی کشور که سبب افزایش درآمد و سود برای سهامداران از طریق ارائه خدمات نوین بانکداری در بستر فناوری شده، توانست علاوه بر کسب رضایت از سهامداران و مشتریان خود عنوان «بانک سال ایران» را در سال ۲۰۲۲ کسب نماید.

به گزارش رصد اقتصادی، کسب عنوان بانک برتر سال که توسط نشریه بنکر برای هشتمین سال به بانک پاسارگاد ایران معرفی شد، بیانگر سرآمد بودن بانک‌های منتخب در تمامی معیارهای مورد ارزیابی در کشور خود می‌باشد. رشد چشمگیر تراز عملیاتی بانک صادرات در نیمه نخست سال جاری و درآمد تسهیلات اعطایی بانک پاسارگاد در کنار حمایت‌های مالی از بخش‌های مختلف اقتصادی خصوصا دانش بنیان با هدف کمک به توسعه اقتصادی سبب شد تا این بانک در زمره برترین بانک‌های جهانی قرار گرفته و به عنوان «بانک برتر اسلامی ایران» در سال ۲۰۲۲ دست پیدا کند.

روند درآمد ماهانه بانک پاسارگاد نشان می دهد که درآمد این بانک در 6 ماهه دوم سال به نسبت بهار و تابستان بیشتر است. تراز وپاسار نشان از 47505 میلیارد ریال سود تسهیلات اعطایی و 36615 میلیارد ریال سود پرداختی به سپرده دارد. بانک از ابتدای سال مالی تا پایان آبان ماه 1401 تراز مثبت 10,998.4 میلیارد تومان (42.01%) را ثبت کرده است.

ارزیابی انتخاب بانک‌های برتر سال در هر کشور فرآیندی رقابتی و دقیق می‌باشد که سالانه توسط نشریه بنکر انجام می‌پذیرد. به دلیل اعتبار بالای این جایزه، اکثر بانک‌های معتبر جهان در این رقابت شرکت نموده و به‌همین دلیل این جایزه در زمره معتبرترین جوایز در صنعت بانکداری تلقی می‌گردد. 

بانک پاسارگاد که به‌عنوان پرافتخارترین بانک ایرانی در سال‌های 2010، 2012 تا 2016 و در سال 2021 موفق به کسب این عنوان شده بود، بار دیگر و برای هشتمین سال، عنوان "بانک سال ایران" را کسب کرد و توسط "نشریه بنکر" (The Banker) به‌عنوان «بانک برتر ایران در سال2022» (Bank Of The Year) معرفی شد.

بانک پاسارگاد در کنار فعالیت‌های معمول شبکه بانکی و مالی در فعالیت‌های مربوط به حوزه مسئولیت‌های اجتماعی هم حضوری چشمگیر دارد. امروز وقتی به کارنامه فرهنگی بانک پاسارگاد نگاه می‌کنیم متوجه امور خیرخواهانه فرهنگی موثر این بانک، به‌خصوص در زمینه مدرسه‌سازی و راه‌اندازی کتابخانه‌های عمومی می‌شویم.

مدیران بانک پاسارگاد، بر اساس برنامه‌های تدوین شده از آغاز می‌دانستند که با اجرای مسئولیت‌های اجتماعی سازمان خصوصی بانک پاسارگاد می‌توانند به سهم و توان خود در رشد و توسعه جامعه ایران نقش داشته باشند. موضوعی که موجبات انتخاب مدیرعامل بانک پاسارگاد به عنوان خیر برتر؛ توسعه فرهنگ و دانش در قالب مسئولیت اجتماعی را فراهم کرد.

آمار و ارقام نشان می‌دهد که بانک پاسارگاد طی چندین سال فعالیت حرفه‌ای مالی و بانکی، در ساخت و راه‌اندازی ده‌ها مدرسه و کتابخانه در بخش‌های محروم جامعه فعال بوده و هنوز این امر ادامه دارد؛ زیرا یک مدیر آگاه به خوبی می‌‌داند که رشد و توسعه اقتصادی جامعه مرهون افراد آگاه و باسواد آن جامعه است. ساخت یک مدرسه یا کتابخانه فقط یک امر خیرخواهانه ساده به منزله شادکردن دل کودکان نیست بلکه به معنای فراهم کردن زیر ساخت‌های رشد و توسعه اقتصادی است.

مجموعه عوامل و فعالیت‌های انجام گرفته توسط بانک پاسارگاد، آنهم در روزگاری که شبکه‌های پولی کشور در تامین منابع مالی خود عمدتا دچار مشکل هستند، دستیابی به یک افتخار جهانی در انتهای سال ۲۰۲۲ میلادی از سوی معتبرترین نشریه اطلاعاتی و تحقیقاتی جهان در ارزیابی عملکرد بانک‌های جهانی، نشان‌دهنده یک عملکرد درخشان از سوی مدیران و کارکنان بانک پاسارگاد و افتخاری برای ایران و ایرانی است.

مؤسسه بنکر در ارزیابی بانک سال 2022، شاخص‌های متعدد و کاربردی از جمله رشد و عملکرد بانک‌ها، نوآوری‌های استراتژیک انجام شده توسط آن‌ها، تکنولوژی‌های مورد استفاده و خدمات ارائه شده توسط بانک‌‌ها و سایر شاخص‌های مربوطه را مورد ارزیابی دقیق قرار داده و پس از بررسی بیش از 1000 بانک در سراسر دنیا، در هر کشور فقط یک بانک را به‌عنوان بانک برتر سال معرفی کرده است. در این راستا بانک پاسارگاد با درخشش در تمامی شاخص‌های مورد بررسی، بانک برتر سال 2022 ایران شد.

بر اساس اعلام نشریه بنکر ؛ بانک پاسارگاد ایران، پس از کسب عنوان بانک برتر اسلامی ایران در سال 2022 این بار در موفقیتی دیگر جایگاه "بانک برتر ایران در سال2022 " را نیز از آن خود کرد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه

دانلود جوکر

Kim Kardashian

خرید بلیط چارتر هواپیما

آراد برندینگ

آی روتایل

آراز کمیکال

سیر فروش

گواندو روپ

استیل شفت

شامپو

روغن موتور تیکُل

گِرِیپ سید

بازار روفرشی