قیمت مسکن| قیمت مسکن در تهران | قیمت مسکن در حومه

قیمت مسکن در ۳ محله معروف در تهران

قیمت مسکن در ۳ محله معروف در تهران
کدخبر : 46034

در این گزارش به بررسی فایل‌های مسکن ارائه شده در پلتفرم‌های آنلاین خرید و فروش خانه در سه محله تهران، بهجت آباد (منطقه ۶)، شهرک آپادانا (منطقه ۵) و ستارخان (منطقه ۲) پرداخته شده است.

محله بهجت‌آباد، به شکل یک سه‌گوش در میان خیابان ولی‌عصر و بلوار کریم‌خان زند و نقطه برخورد آن‌ها در میدان ولی‌عصر قرار گرفته‌ و اولین آپارتمان‌های پایتخت در این محله ساخته شده است و از محله‌های قدیمی تهران محسوب می‌شود.

یک مشاور املاک در منطقه ۶ تهران می‌گوید:«ساختمان‌هایی که در بهجت آباد ساخته می‌شود نسبت به منطقه، از متریال ضعیف‌تری استفاده می‌شود؛ اما همچنان قیمت‌ها رو به بالا و سرعت نقدشوندگی در این محله کند است.»

می‌توان گفت به طور نسبی هر ملک برای فروش، یک سال تا یک سال و نیم به زمان نیاز دارد و نهایتا با قیمتی پایین‌تر از قیمتی پیشنهادی مالک به فروش می‌رسد و این به علت تعداد بالای واحد در این محله، قیمت‌های بالا، متریال ضعیف و نقشه ملک است.ساختمان‌های قدیمی مشتریان خاص خودش را دارد، افراد به دلیل عدم توانایی خرید خانه مد نظر خود برای مثال با ۵ میلیارد تومان، به‌اجبار به خرید خانه‌هایی با قدمت بالا روی می‌آورند.

بر اساس گفته‌های این مشاور املاک خرید و فروش ساختمان‌های ۱۵ تا ۲۰ ساله سریع‌تر از خانه‌های نوساز است و این به دلیل کاهش توان خرید مردم و گرانت‌تر بودن خانه‌های نوساز است.

یک مشاور املاک در ستارخان می‌گوید: بازار خرید و فروش مسکن در این محله هم‌اکنون به دلیل دسترسی خوب منطقه، در وضعیت خوبی قرار دارد و خانه‌های قدیمی حتی در طبقات بالا و بدون امکانات، در مدت کمی به فروش می‌رسند.

به گفته مشاور املاک در منطقه ۵ تهران، بازار خرید و فروش در شهرک آپادانا هم‌اکنون هیجانی و تعداد معاملات رو به بالا است.

یک خانه نوساز در بهجت‌‎آباد با متراژ ۱۷۳ مترمربع، ۱۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون قیمت‌گذاری شده است و در این محله یک خانه قدیمی با متراژ ۱۳۸ متر، ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون به فروش می‌رسد.

در شهرک آپادانا برای خرید یک خانه ۱۳۶ متری که پیش از سال ۱۳۷۰ ساخته شده است، باید بودجه‌ای ۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومانی در نظر گرفت.

در محله ستارخان، یک خانه ۱۰۰ متری و ۲۶ سال ساخت، با قیمت ۴ میلیارد و ۳۵۰ میلیون به جهت فروش عرضه شده است.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
‍‍‍
ارسال نظر:

این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه

دانلود جوکر

Kim Kardashian

خرید بلیط چارتر هواپیما

آراد برندینگ

آی روتایل

آراز کمیکال

سیر فروش

گواندو روپ

استیل شفت

شامپو

روغن موتور تیکُل

گِرِیپ سید

بازار روفرشی