قیمت طلا| قیمت طلا امروز

قیمت طلا و دلار معکوس شد | الان وقت خرید طلا و سکه است؟

قیمت طلا و دلار معکوس شد |  الان وقت خرید طلا و سکه است؟
کدخبر : 46643

کاهش قیمت دلار، باعث کاهش قیمت طلا و سکه شده است. حالا سوالی که وجود دارد این است که با توجه به روند قیمت دلار، زمان مناسبی برای خرید سکه و طلاست یا نه؟

در چند هفته گذشته بازار نوسان بسیار زیادی داشت و قیمت طلا و سکه رشد بی‌سابقه‌ای را تجربه کرد. همزمان با افزایش قیمت‌ها، تقاضا برای خرید سکه و طلا هم افزایش داشت.

این در حالی است که رئیس اتحادیه طلا و جواهر معتقد است اکنون که بازار به ثبات رسیده و نوسان قیمت‌ها کم شده، زمان مناسب خرید طلا و سکه است، نه زمانی که  جهش قیمت داریم. اما گویا مردم عکس این ماجرا عمل می‌کنند.

نادر بذرافشان در این خصوص به همشهری آنلاین گفته: «در حال حاضر قیمت‌ طلا و قیمت سکه کاهش خوبی داشته است و مردم دیگر نگران افزایش یا کاهش زیاد نباشند. بر این اساس توصیه می‌کنیم با توجه به کاهش و ثباتی که در این هفته در بازار داشتیم الان زمان مناسبی برای انجام مبادلات در حوزه طلا و سکه است.»

پیش‌ بینی قیمت طلا و سکه

کاهش قیمت دلار، قیمت طلا و سکه را در بازار داخلی کاهش داد اما در بازار جهانی روند قیمت طلا معکوس بود و در هفته‌ای که گذشت قیمت جهانی طلا به طور میانگین حدود ۳۷ دلار افزایش داشت. اما در بازار داخلی قیمت‌ها روند کاهشی داشت. به گونه‌ای که به گفته رئیس اتحادیه طلا و جواهر، سکه امامی حدود ۳ میلیون تا ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان کاهش قیمت داشت. هر مثقال طلای ۱۷ عیار حدود ۶۰۰ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار ۱۲۵ هزار تومان ارزانتر شد.

افزایش قیمت جهانی انس طلا و کاهش قیمت طلای داخلی، بار دیگر نشان داد در بازار ایران، قیمت طلا و سکه بیش از آنکه تحت تاثیر قیمت طلای جهانی باشد، تحت تاثیر قیمت دلار است و از آن تاثیر می‌گیرد. اکنون هم با توجه به وعده‌ها درباره کاهش قیمت دلار، مردم از بازار طلا و سکه خارج شده‌اند و منتظرند تا تکلیف قیمت دلار مشخص شود. برای همین سرمایه‌گذاران خرد از بازار خارج شده‌اند.

این مساله در حالی است که به گفته بذرافشان بازار طلا و سکه از هفته گذشته آرام گرفته و اکنون بهترین زمان خرید طلا و سکه است. این در حالی است که به نظر می‌رسد ریزش ناگهانی قیمت‌ها، سرمایه‌گذاران خرد را نگران کرده و از بازار فراری داده است. چراکه نادر بذرافشان می‌گوید علیرغم کاهش قیمت‌ها در بازار، میزان تقاضا به شدت در بازارهای داخلی پایین آمده است. این در حالی است که هفته پیش و قبل از کاهی قیمت دلار، تقاضا برای خرید طلا و سکه در اوج بود.

بذرافشان در مورد روند قیمت‌ها در هفته آینده گفت: چنانچه رویکردهای بانک مرکزی در خصوص ثبات نرخ دلار ادامه پیدا کند و همچنین بانک مرکزی عرضه سکه را در بازارهای داخلی بیشتر کند تاثیر مهمی در کنترل قیمت‌ها خواهد داشت. اما به اعتقاد من، در حال حاضر قیمت‌ها به کاهش خوبی رسیده و مردم دیگر نگران افزایش یا کاهش زیاد نباشند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه

دانلود جوکر

Kim Kardashian

خرید بلیط چارتر هواپیما

آراد برندینگ

آی روتایل

آراز کمیکال

سیر فروش

گواندو روپ

استیل شفت

شامپو

روغن موتور تیکُل

گِرِیپ سید

بازار روفرشی