قیمت یورو

دستور جدید بانک مرکزی | یورو با قیمت دولتی بخرید | چه کسانی می توانند یورو دولتی بخرند؟+ شرایط خرید یورو دولتی

دستور جدید بانک مرکزی | یورو با قیمت دولتی بخرید | چه کسانی می توانند یورو دولتی بخرند؟+ شرایط خرید یورو دولتی
کدخبر : 48085

قرار است بانک مرکزی از فردا تا سقف 5 هزار یورو را با قیمت دولتی در صرافی‌ها عرضه کند. اما چه کسانی می‌توانند از فرصت خرید یورو با قیمت دولتی استفاده کنند؟

بانک مرکزی روز گذشته اعلام کرد که در راستای مدیریت بازار ارز و به منظور پاسخگویی به نیازهای مردم، امکان فروش ارز به مردم تا سقف ۵ هزار یورو یا معادل آن به سایر ارزها برای صرافی‌های دارای مجوز معتبر از بانک مرکزی، از محل منابع خریداری شده مجاز شده است.

بر این اساس روابط عمومی بانک مرکزی اعلام کرد از روز سه‌شنبه مورخ 4 بهمن‌ماه 1401، صرافی‌ها می‌توانند نسبت به خرید ارز به صورت اسکناس از اشخاص حقیقی و حقوقی تحت سرفصل «تامین نیازهای ضروری» اقدام نمایند.

صرافی‌ها همچنین مجازند نسبت به فروش منابع تامین‌شده از این محل به اشخاص حقیقی ایرانی (بالای ۱۸ سال) و حقوقی مقیم به صورت یک بار در سال برای هر مشتری و پس از احراز هویت وی تا سقف ۵ هزار یورو یا معادل آن به سایر ارزها در سرفصل «تامین نیازهای ضروری» اقدام نمایند. همچنین کشف قیمت در بازار متشکل ارزی در قالب ثبت سفارش دفتری با قیمت های متفاوت خواهد بود.

گفتنی است طبق مصوبه دولت تا پیش از این هر شخص ایرانی می‌توانست یک بار در سال، 2000 دلار سهمیه‌ای را با کدملی دریافت کند که همچنان از طریق ثبت نام در سایت برخط بازار متشکل ارزی امکان‌پذیر است.

گفته می‌شود عرضه یورو دولتی نیز در همین چارچوب صورت خواهد گرفت و برای یک بار در سال قابل انجام است.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه

دانلود جوکر

Kim Kardashian

خرید بلیط چارتر هواپیما

آراد برندینگ

آی روتایل

آراز کمیکال

سیر فروش

گواندو روپ

استیل شفت

شامپو

روغن موتور تیکُل

گِرِیپ سید

بازار روفرشی