به انگشتانتان نگاه کنید تا مشخص شود طاس می‌شوید یا نه

به انگشتانتان نگاه کنید تا مشخص شود طاس می‌شوید یا نه
کدخبر : 49678

بر اساس یافته های جدید محققان، امکان طاس شدن مردان بیشتر خواهد بود اگر انگشت حلقه آن ها بلندتر از انگشت اشاره یا همان سبابه باشد.

بر اساس یافته های جدید محققان، امکان طاس شدن مردان بیشتر خواهد بود اگر انگشت حلقه آن ها بلندتر از انگشت اشاره یا همان سبابه باشد. محققان دریافته اند که طولانی تر بودن انگشت حلقه نسبت به انگشت اشاره در دست راست با ۶ برابر ریسک بیشتر برای الگوهای طاسی در مردان همراه است. کارشناسان بر این باورند که شاید این موضوع نشانه تستوسترون بالا در این مردان باشد که باعث کاهش فولیکول های مو می شود، موضوعی که می تواند از دوران جنینی و در داخل رحم شروع شود.

NINTCHDBPICT000794674066

مطالعات صورت گرفته روی دست های ۲۴۰ مرد بالای ۳۷ سال که مبتلا به آلوپسی آندروژنیک بودند صورت گرفت، حالتی که با عنوان الگوی طاسی مردانه نیز شناخته می شود. دکتر چینگ یینگ وو، از دانشگاه پزشکی کائوسیونگ در تایوان می گوید: «مطالعه ما به این نتیجه رسید که نرخ پایین انگشت دوم دست راست نسبت به انگشت چهارم، با افزایش ریسک ابتلا به آلوپسی همراه است». در بریتانیا، احتمال از دست دادن موهای سر در مردان سفید پوست در دهه ۵۰ زندگی شان به ۵۰ درصد رسیده و این عدد برای مردانی که ۸۰ سال دارند به ۸۰ درصد می رسد.

هر چه انگشت حلقه بزرگ تر باشد نیز نشانه قرار گرفتن در معرض مقدار بیشتری تستوسترون در رحم است که احتمال طاسی را در بزرگسالی افزایش می دهد. مقادیر جذب هورمون سکس پیش از تولد نیز می تواند روی سلامتی قلب، مقدار اسپرم موجود در منی و میزان ابتلا به اوتیسم و البته رشد فولیکول های مو تاثیرگذار باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه

دانلود جوکر

Kim Kardashian

خرید بلیط چارتر هواپیما

آراد برندینگ

آی روتایل

آراز کمیکال

سیر فروش

گواندو روپ

استیل شفت

شامپو

روغن موتور تیکُل

گِرِیپ سید

بازار روفرشی