قیمت بنزین

یارانه بنزین برای افراد بدون خودرو چقدر است؟ | قیمت بنزین افزایش می یابد؟

یارانه بنزین برای افراد بدون خودرو چقدر است؟ | قیمت بنزین افزایش می یابد؟
کدخبر : 50605

نماینده مجلس یازدهم گفت: نه تنها قیمت بنزین افزایش پیدا نمی‌کند، بلکه در این برنامه به صورت دقیق عنوان شده است که تغییری در سهمیه بنزین اشخاص دارای خودرو ایجاد نشود.

یارانه بنزین یک سیاست دولتی است که در آن دولت به عنوان حامی اصلی هزینه‌های سوخت برخی شرکت‌های پخش سوخت را پرداخت می‌کند تا بتوانند بنزین را به قیمتی کمتر از قیمت واقعی به مصرف‌کنندگان عرضه کنند. به طور کلی، هدف اصلی از اعطای یارانه بنزین در کشورهایی که تولید بنزین را دارند، حمایت از مردم در برابر افزایش قیمت بنزین است که ممکن است از افزایش قیمت نفت به دنبال داشته باشد. همچنین، اعطای یارانه بنزین می‌تواند به عنوان یک ابزار سیاسی نیز استفاده شود تا به دست آوردن رای مردم در انتخابات کمک کند. اما برخی از کارشناسان، یارانه بنزین را به عنوان یک سیاست ناکارآمد و ناپایدار برای مدیریت هزینه‌های سوخت می‌دانند. این سیاست ممکن است به بی‌ثباتی در بازار بنزین، افزایش تلفات اقتصادی، تضعیف سیستم مالی دولت و ایجاد بار مالی برای دولت منجر شود. بنابراین، به دلیل مشکلات و تبعات احتمالی، کشورهای بسیاری در حال کاهش یا حتی لغو یارانه بنزین هستند.

 هادی بیگی نژاد نماینده مجلس یازدهم در رابطه با دریافت اشخاص فاقد خودرو از سهمیه بنزین گفت: چنین برنامه‌ای اجبار نیست و با توجه به اینکه همه افراد جامعه خودرو ندارند و از یارانه انرژی محروم مانده‌اند به همین دلیل اعطای سهمیه بنزین به همه آحاد جامعه در صورتی که دولت توانایی پرداخت چنین یارانه‌ای را داشته باشد می‌تواند نظام سهمیه بندی را به عدالت نزدیک کند.

وی ادامه داد: یارانه بنزین برای افراد فاقد خودرو ۱۵ لیتر در نظر گرفته شده است و از بنزین مازادی که دولت ذخیره سازی می‌کند این سهمیه به افراد فاقد خودرو تعلق می‌گیرد.

این نماینده مجلس در پاسخ به اینکه آیا چنین اقدامی منجر به افزایش قیمت بنزین و یا کاهش سهمیه اشخاص دارای خودرو نمی‌شود، گفت: نه تنها قیمت بنزین افزایش پیدا نمی‌کند، بلکه در این برنامه به صورت دقیق عنوان شده است که تغییری در سهمیه بنزین اشخاص دارای خودرو ایجاد نشود.

وی در رابطه با فروش بنزین از سوی افراد فاقد خودرو گفت: نه تنها امکان فروش فراهم شده است بلکه افراد می‌توانند بنزین را به دولت نیز به فروش برسانند.

منبع: مهر

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه

دانلود جوکر

Kim Kardashian

خرید بلیط چارتر هواپیما

آراد برندینگ

آی روتایل

آراز کمیکال

سیر فروش

گواندو روپ

استیل شفت

شامپو

روغن موتور تیکُل

گِرِیپ سید

بازار روفرشی