لحاف عتیقه

لحاف عتیقه ای که در زباله‌دانی پیدا شد!+ عکس

لحاف عتیقه ای که در زباله‌دانی پیدا شد!+ عکس
کدخبر : 50668

مردم یک روستا در اونتاریوی کانادا از اینکه یادگاری ۹۳ سالۀ مادربزرگ‌هایشان دوباره به شیوه‌ای عجیب به نزد آن‌ها برگشته شگفت‌زده و خوشحال هستند.

در سپتامبر سال ۲۰۲۱، یک باغبان ساکن کالیفرنیا به اسم لسلی باک، در حال قدم زدن در خیابان، چشمش به یک لحاف چهل‌تکه افتاد که در کنار یک زباله‌دانی آویزان شده بود. لحاف به نظر لسلی زیبا آمد و به همین خاطر آن را با خود به خانه برد.

لحاف عتیقه

خیلی زود معلوم شد که این لحاف پیدا شده در زباله‌دانی در واقع یک میراث صدساله متعلق به یک جامعۀ کوچک روستایی در کانادا است. لسلی این را وقتی فهمید که می‌خواست لحاف را بشوید.

لحاف عتیقه

او متوجه وجود نوشته‌هایی در داخل روکش لحاف شد. اسامی ۲۴۰ نفر در قسمت داخلی لحاف سوزن‌دوزی شده بود. در مرکز این اسم‌ها هم عبارت «کلیسای متحد اِکوبِی؛ ۱۹۳۰» دوخته شده بود.

لسلی با کلیسای روستای اکوبی در کانادا تماس گرفت و موضوع را به آن‌ها اطلاع داد. معلوم شد که این لحاف یک یادگاری از اعضای کلیسای این روستا در حدود یک قرن پیش است. احتمالا این لحاف در جریان یک فعالیت خیریه دوخته شده بود و اسم اعضای مختلفی که با پرداخت پول به کلیسا کمک کرده بودند را روی آن سوزن‌دوزی کرده بودند.

لحاف عتیقه

حالا مردم روستا از اینکه این یادگاری جالب از نسل قبلشان دوباره به وطن خودش برگشته بسیار هیجان‌زده هستند؛ دیدن اسم مادربزرگ‌هایشان روی این لحاف قدیمی، آن را به گنجینه‌ای از خاطرات برای آن‌ها تبدیل کرده است. قرار است این لحاف چهل‌تکه در موزۀ اکوبی نگه‌داری شود.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه

دانلود جوکر

Kim Kardashian

خرید بلیط چارتر هواپیما

آراد برندینگ

آی روتایل

آراز کمیکال

سیر فروش

گواندو روپ

استیل شفت

شامپو

روغن موتور تیکُل

گِرِیپ سید

بازار روفرشی