قیمت دلار

چرا مسیر قیمت دلار معکوس شد؟

چرا مسیر قیمت دلار معکوس شد؟
کدخبر : 50903

دلار از ابتدای اسفندماه حرکت تازه‌ای را در مسیر صعودی آغاز کرده است. روندی که قیمت دلار را تا امروز دو کانال بالا برد. با این حال اما از میانه‌های روز، دلار مسیری معکوس را در پیش گرفت و کاهشی شد. اما چرا دلار راه خود را تغییر داد؟

قیمت دلار طی چند ماه گذشته با نوسان همراه است. قیمت دلار در اقتصاد کشور از اهمیت بالایی برخوردار است. قیمت دلار در صرافی ملی متفاوت است. قیمت دلار پس از ارز دولتی افزایشی شد. قیمت دلار امروز را در ادامه می خوانیم.

امروز قیمت دلار از سطح کانال ششم بازگشت و در مسیری خلاف جهت روزهای گذشته گام برداشت. به این ترتیب می‌توان گفت قیمت دلار فعلا نزولی شده است. اما چرا دلار پس از رشد شارپی روزهای اخیر، این‌گونه رفتار کرد؟

احسان خاندوزی وزیر اقتصاد روز گذشته در جلسه غیرعلنی مجلس گفته بود که پشت ‌‌پرده اختلالات بازار ارزی کشف و شناسایی شده و به‌زودی نهادهای امنیتی و اطلاعاتی با آن مقابله خواهند کرد.

آن طور که وزیر اقتصاد گفته است، مجموعه اقتصادی دولت در حال ایجاد تعادل در بازار ارز هستند و به زودی آرامش به بازار دلار برمی‌گردد.

در همین حال امروز برخی رسانه‌ها به نقل از یک رسانه یونانی نوشتند: «عباس عراقچی (معاون وزیر خارجه در دولت روحانی)، امیرعبداللهیان (وزیر فعلی امور خارجه) را در اروپا و دیدارهای دیپلماتیک همراهی می‌کند و هم‌اکنون در هتل اینترکانتیننتال ژنو به سر می‌برد.»

این خبر که از شب گذشته در حال دست به دست شدن است، تا کنون واکنشی در پی نداشته و هیچ‌یک از مقامات یا رسانه‌های رسمی و نزدیک به دولت خبری در تأیید یا رد آن منتشر نکرده‌اند. اکوایران گزارش کرد که «یک منبع آگاه در گفت‌وگو با روزپلاس، همراهی عباس عراقچی با وزیر امور خارجه در سفر به ژنو» را تکذیب کرده است.

اگر چه به نظر می‌رسد این خبر تکذیب شده است اما برخی معتقدند انتشار آن همزمان با اظهارات وزیر اقتصاد و نیز جلسه مجلس برای بررسی وضعیت بازار ارز، توانسته است سرعت رشد قیمت دلار را کاهش دهد و آن را در مسیر نزولی نسبی قرار دهد.

در این میان اما برخی دیگر معتقدند دولت در پی رفع کسری بودجه بوده و حالا که قیمت دلار افزایش یافته توانسته است از نوسان این قیمت، هزینه‌های پایان سال خود را تامین کند و پس از این نوسان‌گیری، قیمت دلار کاهشی شده است.

اما از نیمه‌های روز این روند کاهشی آغاز شده و همچنان ادامه دارد و این احتمال وجود دارد که کاهش قیمت دلار در روزهای آتی هم ادامه داشته باشد، به خصوص در شرایطی که اخبار مذاکرات هسته ای ادامه دار باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه

دانلود جوکر

Kim Kardashian

خرید بلیط چارتر هواپیما

آراد برندینگ

آی روتایل

آراز کمیکال

سیر فروش

گواندو روپ

استیل شفت

شامپو

روغن موتور تیکُل

گِرِیپ سید

بازار روفرشی