جریمه

جریمه دارها بخوانند | این خودروها اگر جریمه هم داشته باشند در نوروز توقیف نمی شوند

جریمه دارها بخوانند | این خودروها اگر جریمه هم داشته باشند در نوروز توقیف نمی شوند
کدخبر : 50954

رئیس پلیس راهور انتظامی کشور گفت: در طرح نوروزی به همکاران ابلاغ کردیم که خودروهای حامل خانواده‌ها به خاطر جریمه سه و چهار میلیون تومانی متوقف نشوند.

به گزارش رصد اقتصادی :  سردار سید کمال هادیانفر رئیس پلیس راهور انتظامی کشور در خصوص چگونگی رفتار و اعمال قانون پلیس در ارتباط با رانندگانی که بیش از سه میلیون تومان جریمه رانندگی دارند، اعلام کرد: طبق ماده ۸ قانون هوای پاک هر وسیله نقلیه که بالای یک میلیون تومان جریمه داشته باشد مکلف به پرداخت جریمه است چرا که قانونگذار راننده را مکلف کرده که تخلف نکند و اگر تخلف کرد مبلغ جریمه را باید پرداخت کند که سقف یک میلیون تومان در این رابطه پیشنهاد و تصویب شده است.

وی گفت: در سالهای اخیر پلیس راهور به خاطر کمک به مردم و با توجه به نرخ تورم، سقف جریمه‌ای را که منجر به توقیف خودرو می شد از یک میلیون تومان به سه میلیون تومان ارتقا داد و به همکاران ابلاغ کردیم که اگر خودرویی دارای جریمه بیش از سه میلیون تومان بود مستحق توقیف است و اگر کمتر از سه میلیون تومان بود به دادن تذکر و راهنمایی برای پرداخت جریمه بسنده کنند. 

سردار هادیانفر در پاسخ به پرسش فارس در این خصوص که در طرح نوروزی امسال جریان توقیف خودروهای دارای جرایم میلیونی چه می شود،گفت: در طرح نوروزی امسال هم دوباره تاکید کرده‌ایم که اولاً در جاده‌ها خودروهایی را که با خانواده تردد می کنند_ به استثنای خودروهایی که دارای دستور مقام قضایی برای توقیف بوده و توقیف آنها اجتناب ناپذیر است_ ماموران به خاطر جریمه توقیف نکنند؛ البته از طریق اپلیکیشن پلیس من شرایطی را به وجود آوردیم که در هر کجای جاده افراد بتوانند جریمه خود را پرداخت کنند.

وی گفت: به همکاران گفته‌ایم که وقتی خانواده ها در جاده ها هستند به خاطر جریمه توقیف نشوند؛ به خصوص خانم ها که در جاده و شهرها تردد دارند و از همه مهمتر در هنگام شب و این طور نباشد که به خاطر مبلغ جریمه خودرویی توقیف شود.

سردار هادیانفر تأکید کرد: به ماموران گفته ایم که حتماً شرایطی باشد که به راننده تذکر داده تا راننده نسبت به پرداخت جریمه اقدام کند؛ اما به خاطر جریمه سه و چهار میلیونی، پلیس، خانواده ای را متوقف  نکند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه

دانلود جوکر

Kim Kardashian

خرید بلیط چارتر هواپیما

آراد برندینگ

آی روتایل

آراز کمیکال

سیر فروش

گواندو روپ

استیل شفت

شامپو

روغن موتور تیکُل

گِرِیپ سید

بازار روفرشی