حقوق سربازان

حقوق 1402 سربازان اعلام شد | حداقل حقوق سربازان چقدر است؟

حقوق 1402 سربازان اعلام شد | حداقل حقوق سربازان چقدر است؟
کدخبر : 51438

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه ای حداقل حقوق سربازان در سال آینده را ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان تعیین کردند.

حقوق سربازان یکی از مواردی است که دغدغه همیشگی آن ها بوده است. در سال گذشته قرار بود که افزایش حقوق سربازان در ابتدای سال جدید استارت بخورد، اما الان یک ماه از سال جدید گذشته و حقوق سربازان افزایش پیدا نکرده است و حقوق واریزی برای سربازان برابر با همان حقوقی بود که در اسفند ماه برای آن ها پرداخت شد. در 30 فروردین ماه جلسه ای برای افزایش حقوق سربازان تشکیل شد اما نتیجه مشخصی از آن نداشتیم و زمان قطعی افزایش حقوق سربازان مشخص نشد. 

 نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امشب (یکشنبه ۱۴ اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه ۱۴۰۲، جز ۷ بند الف تبصره ۱۲ را تصویب کردند.

طبق این مصوبه، در اجرای ماده (۴۹) قانون خدمت وظیفه عمومی مصوب ۱۳۶۳/۷/۲۹ با اصلاحات و الحاقات بعدی، حداقل دریافتی ماهانه سربازان وظیفه مجرد مشغول در مناطق غیرعملیاتی معادل شصت درصد (۶۰%) حداقل دریافتی پایور (چهل و هشت میلیون (۴۸.۰۰۰.۰۰۰) ریال)، حداقل دریافتی ماهانه سربازان وظیفه مجرد مشغول در مناطق عملیاتی معادل هفتاد و پنج درصد (۷۵%) حداقل دریافتی پایور (شصت میلیون (۶۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال) و حداقل دریافتی ماهانه سربازان وظیفه متأهل بدون فرزند معادل نود درصد (۹۰%) حداقل دریافتی پایور (هفتاد و دو میلیون (۷۲.۰۰۰.۰۰۰) ریال) می‌باشد.

دستورالعمل آن با توجه به تحصیلات، درجات و تعداد فرزند آنان توسط ستاد کل نیروهای مسلح تهیه می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه

دانلود جوکر

Kim Kardashian

خرید بلیط چارتر هواپیما

آراد برندینگ

آی روتایل

آراز کمیکال

سیر فروش

گواندو روپ

استیل شفت

شامپو

روغن موتور تیکُل

گِرِیپ سید

بازار روفرشی