مترو

علت انتشار دود در مترو تهران چه بود؟

علت انتشار دود در مترو تهران چه بود؟
کدخبر : 51514

رییس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره‌برداری مترو تهران گفت: روز گذشته در یکی از قطارهای نسل اول خط یک مترو تهران به علت داغ شدن مقاومت سقفی در بالای واگن شماره چهار شاهد انتشار دود بودیم که به سرعت اقدامات لازم انجام شد.

حامد زند روز یکشنبه درباره جزییات انتشار دود از قطارهای نسل یک روز گذشته در ایستگاه شهید بهشتی گفت: قطار شماره ۱۱۶ در خط یک مترو تهران که یکی از قطارهای قدیمی و از نسل DC است، در ساعت ۱۷:۱۳ در این خط از ایستگاه تجریش به سمت ایستگاه کهریزک در حرکت بود که هنگام ورود به ایستگاه شهید بهشتی به علت داغ شدن مقاومت سقفی در بالای واگن شماره ۴ ، بوی سوختگی متصاعد و دود در فضا منتشر شد.

وی افزود: به محض بروز این حادثه مسافران این قطار تخلیه و متصدی سکوی غربی ایستگاه شهید بهشتی بلافاصله پس از مشاهده دود ناشی از جرقه با کپسول آتش نشانی آن را اطفا کرد تا سرویس دهی در خط از سر گرفته شود. این نقص فنی که در برخی از قطارهای قدیمی رخ می دهد مشکلی برای سلامتی و ایمنی مسافران ایجاد نمی‌کند.

رییس مرکز ارتباطات شرکت بهره برداری مترو تهران درباره ایجاد اختلال در یکی از قطارهای خط چهار مترو در صبح امروز (یکشنبه) نیز گفت: وقوع این مورد هم به دلیل اختلال فنی بوده که تلاش شد خیلی سریع مشکل حل شود.

وی درباره شایعاتی که درباره برداشته شدن چکش های ایمنی از داخل واگن‌ها مطرح شد اظهار کرد: چکش‌های ایمنی برای تعویض و بهسازی برداشته شده بودند که فردا -۱۵ اسفند- به واگن‌ها بازگردانده خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه

دانلود جوکر

Kim Kardashian

خرید بلیط چارتر هواپیما

آراد برندینگ

آی روتایل

آراز کمیکال

سیر فروش

گواندو روپ

استیل شفت

شامپو

روغن موتور تیکُل

گِرِیپ سید

بازار روفرشی