هواشناسی| هواشناسی تهران

هواشناسی امروز 16 / 12 / 1401 | بارش باران و وزش باد شدید در غالب نقاط کشور

هواشناسی امروز 16 / 12 / 1401 | بارش باران و وزش باد شدید در غالب نقاط کشور
کدخبر : 51526

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش باران، وزش باد شدید و کولاک برف در مناطق سردسیر و کوهستانی خبر داد.

صادق ضیاییان درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: امروز (۱۶ اسفندماه) در مناطقی از شمال غرب، غرب، جنوب غرب، شمال شرق، مرکز دامنه‌های زاگرس مرکزی، دامنه‌های جنوبی البرز و سواحل دریای خزر ابرناکی، بارش باران، گاهی با رعدوبرق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.  

وی با بیان اینکه این وضعیت تا جمعه (۱۹ اسفند) در این مناطق تداوم می‌یابد، گفت: از بعد از ظهر پنجشنبه (۱۸ اسفند) و طی روز جمعه در مناطقی از یزد، خراسان جنوبی و شمال استان‌های فارس، بوشهر و کرمان و شنبه (۲۰ اسفند) در مناطقی از شرق و شمال شرق کشور شاهد بارش خواهیم بود.  

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ادامه داد: بارش در مناطق سردسیر و کوهستانی، شمال غرب، غرب، ارتفاعات زاگرس و البرز مرکزی به شکل برف بوده و با توجه به وزش باد شدید با کولاک برف نیز همراه خواهد بود. 

وی افزود: امروز با شمالی شدن جریانات بر روی دریای خزر دمای هوا در استان‌های ساحلی خزر و خراسان شمالی به‌طور محسوسی کاهش می‌یابد. 

ضیاییان گفت: سه‌شنبه دریای خزر و از پنجشنبه تا شنبه خلیج فارس مواج است. 

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا ( ۱۷ اسفند ) قسمتی ابری و در بعد از ظهر افزایش ابر، در بعضی ساعت‌ها رگبار و رعد و برق و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۹ و حداکثر دمای ۱۶ و روز  پنجشنبه ( ۱۸ اسفند ) ابری، در بعضی ساعت‌ها رگبار و رعد و برق و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۱۲ و حداکثر دمای ۱۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. 

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۱۶ و ۱۷ اسفند) بندرعباس با دمای ۲۹ درجه سانتیگراد گرمترین و امروز شهر کرد با دمای صفر درجه سانتیگراد و فردا اردبیل با دمای ۱- درجه سانتیگراد سردترین مرکز استان کشور است. 

منبع: ایسنا

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه

دانلود جوکر

Kim Kardashian

خرید بلیط چارتر هواپیما

آراد برندینگ

آی روتایل

آراز کمیکال

سیر فروش

گواندو روپ

استیل شفت

شامپو

روغن موتور تیکُل

گِرِیپ سید

بازار روفرشی