یارانه نقدی| یارانه نقدی اسفند ماه| یارانه نقدی جدید

یارانه نقدی آب رفت؟ | علت واریز نشدن یارانه نقدی اسفند چیست؟

یارانه نقدی آب رفت؟ | علت واریز نشدن یارانه نقدی اسفند چیست؟
کدخبر : 51735

یارانه نقدی اسفند ماه روز گذشته به حساب سرپرستان خانوار واریز شد. اما برخی از افراد می‌گویند یارانه نگرفته‌اند و برخی دیگر هم می‌گویند مبلغ دریافتی کمتر از ماه‌های قبل است. اما علت چیست؟

یارانه نقدی یا پرداخت نقدی به مددجویان، یک روش حمایت از افراد در برابر فقر و نیاز است. در یارانه نقدی، دولت یا سازمان های خیریه به صورت پول نقد به افراد در شرایط مشخصی که به دلیل عدم توانایی مالی و نیاز به کمک هستند، کمک می کنند.یارانه نقدی می توانند در قالب برنامه های کمکی مستمر باشند که به صورت منظم و بر اساس شرایطی نظیر درآمد، تعداد فرزندان، وضعیت سلامتی و سایر شرایط تعیین شده، به افراد پرداخت می شوند.یارانه نقدی می توانند به صورت کوتاه مدت یا بلند مدت از جمله طرح های اقتصادی اجتماعی در برنامه های کلان دولت و سازمان های خیریه، به کار گرفته شوند.درباره پرداخت یارانه نقدی اسفند متن زیر را بخوانید.

 یارانه نقدی 300 و 400 هزار تومانی در حالی روز گذشته واریز شد که برخی از عدم واریز یارانه نقدی گله دارند و برخی از کم واریز شدن آن.

این مشکل محدود به ماه جاری نیست و ماه گذشته هم بسیاری از یارانه‌بگیران چنن انتقادی را داشتند. زمانی که یارانه بهمن واریز شد تعدادی اعلام کردند که یارانه به حساب آنها واریز نشده است. بیشتر این پیام‌ها از طرف افرادی بود که حساب یارانه آنها به چند بانک مشخص مربوط می‌شد.

پیگیری‌های تجارت‌نیوز حاکی از این بود که واریز وجه در بانک به مشکل خورده و بانک‌ها وعده داده بودند نهایتا ظرف دو تا سه روز این مشکل برطرف و یارانه به حساب افراد واریز می‌شود.

اما برخی از فراد اعلام کردند که همچنان پولی به حساب آنها واریز نشده است. سخنگوی سازمان هدفمندی یارانه‌ها هم در گفتگو با تجارت‌نیوز گفته بود این سازمان واریزی‌ها را انجام داده و اگر مشکی وجود دارد، مربوط به بانک است و به این سازمان ارتباطی ندارد.

اما این مشکل برای یارانه اسفند هم تکرار شده است.

«یارانه بهمن برای من واریز نشده علت آن چیست؟

«دقیقا الان ساعت 02:46 بیست و یکم اسفنده اما هنوز واریز نشده که بخواد قابل برداشت باشه.»

«این ماه هم یارانه ما واریز نشده مشکل از کجاست؟»

«من از اول یارانه نقدی می‌گرفتم اما این ماه هیچ پولی به حسابم واریز نشده؟ ماجرا چیه یعنی جزو دهک دهم شدیم و یارانه ما رو قطع کردن؟»

این پیام‌های برخی از مخاطبان است که به واریز نشدن یارانه اسفند انتقاد کرده اند.

دلیل کم واریز شدن یارانه چیست؟

انتقادات از یارانه اسفند تنها محدود به واریز نشدن یارانه‌ها نیست. برخی از افراد می‌گویند مبلغ یارانه آنها کمتر از ماه‌های قبل است.

«دو ماهه یارانه من رو کم کردن. قبلا 400 بود الان 300 می‌گیذم. من یه کارگرم و غییری تو زندگیم ایجاد نشده. مشکل کجاست؟»

«ما تا الان جز دهک سوم بودیم نفری چهارصد میگرفتیم دیشب نفری صدشو کم کردن چرا؟ باید کجا اعتراض کنم؟»

«سلام چقدر این دولت قشنگه من وام یک ملیونی اصلا نگرفتم ولی دوماه هست قسط وام از یارانم کم میکنن. چرا؟»

«سلام یارانه این ماه مارونفری صدکم کردن چرا؟»

درباره دلیل کم واریز شدن یارانه اسفند هم هیچ توضیحی ارائه نشده اما قبل از این اعلام شده بود که دهک‌های درآمدی خانوارها شناور است و ممکن است دهک درآمدی افراد در طول زمان تغییر کند و بر اساس آن یارانه کم و زیاد و یا حذف شود.

البته اعلام شده بود که تغییر دهک‌ها هر شش ماه یکبار اتفاق می‌افتد. اما حالا مشخص نیست که آیا دهک‌بندی این افراد تغییر کرده و یا خطایی در سیستم رخ داده است. چون پیام‌های مخاطبان حاکی از این است که تغییری در درآمد آنها ایجاد نشده اما دهک درآمدی آنها تغییر کرده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

  • علی اکبر البرزی
    0

    برای من از آبانماه به مدت چهار ماه یارانه ۳۰۰هزارتومانی واریز شده یارانه اسفندماه قطع شده اگر شش ماه بررسی می‌شود در صورتی که در آمد من تغییر نکرده پس چرا یارانه واریز نشده پس ازاعتراض معادل یک ماه واریز شد که همچنان مسدود میباشد دولت لااقل به گفته های خود عمل کند

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه

دانلود جوکر

Kim Kardashian

خرید بلیط چارتر هواپیما

آراد برندینگ

آی روتایل

آراز کمیکال

سیر فروش

گواندو روپ

استیل شفت

شامپو

روغن موتور تیکُل

گِرِیپ سید

بازار روفرشی