سبد معیشت کارگران

خبر خوش برای کارگران | رقم هزینه سبد معیشت کارگران اعلام شد

خبر خوش برای کارگران | رقم هزینه سبد معیشت کارگران اعلام شد
کدخبر : 51842

نشست شورای عالی کار در حالی ادامه دارد که کمیته دستمزد گزارش رقم هزینه سبد معیشت کارگران را ارائه کرده است.

سبد معیشت کارگران به مجموعه‌ای از اقلام ضروری و اساسی برای زندگی کارگران گفته می‌شود. اقلام سبد معیشت کارگران شامل مواد غذایی، لوازم بهداشتی، پوشاک و مسکن است. سبد معیشت کارگران در هر کشور می‌تواند متفاوت باشد، بسته به شرایط اقتصادی و جمعیتی آن کشور. به طور کلی، سبد معیشت کارگران باید به گونه‌ای باشد که کارگران بتوانند با حقوق کمتر از حداقل معیشتی نیز مخارج خانوادگی را تأمین کنند.درباره سبد معیشت کارگران در مطلب زیر بخوانید

نشست شورای عالی کار که با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نمایندگان گروه کارگری و کارفرمایی و دعوت وزرای اقتصاد و صمت هم اکنون در حال برگزاری است، در شرایطی پیش می رود که کمیته دستمزد شورای عالی کار گزارش خود درباره هزینه سبد معیشت خانوارهای کارگری را ارائه کرده است.

اعضای کمیته دستمزد رقم هزینه ماهانه سبد معیشت کارگران را ۱۲ میلیون و ۴۷۹ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرده اند.

طبق آخرین اخبار، نمایندگان گروه کارگری هم در این جلسه از سبد معیشت کارگران بر اساس محاسبات و جمع بندی گزارش های نهایی خود رونمایی کرده و به رقم ۱۷ میلیون و ۴۴۷ هزار و ۱۶۰ تومان رسیده و آن را پیشنهاد کرده اند.

رقم کمیته دستمزد با رقم پیشنهادی گروه کارگری فاصله بسیار دارد و نسبت به گزارش دوماه قبل وزارت کار درباره خط فقر ۱۴ میلیون تومانی هم کمتر است.

 پیشتر کارشناسان و فعالان حوزه کار تصمیم گیری درباره رقم دستمزد ۱۴۰۲ را به جهت برآوردهای متعدد از هزینه سبد معیشت و اعلام ارقام متفاوت از ۱۵ میلیون تومان تا ۲۰ میلیون تومان سخت و پیچیده عنوان کرده بودند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه

دانلود جوکر

Kim Kardashian

خرید بلیط چارتر هواپیما

آراد برندینگ

آی روتایل

آراز کمیکال

سیر فروش

گواندو روپ

استیل شفت

شامپو

روغن موتور تیکُل

گِرِیپ سید

بازار روفرشی