چهارشنبه سوری | حوادث چهارشنبه سوری

آخرین اخبار حوادث چهارشنبه سوری 23 اسفند 1401 | تعداد مصدومین و فوت شده ها اعلام شد

آخرین اخبار حوادث چهارشنبه سوری 23 اسفند 1401 | تعداد مصدومین و فوت شده ها اعلام شد
کدخبر : 51855

چهارشنبه سوری امسال هم مانند سال‌های دیگر با حوادث همراه شده است. از این رو تجارت‌نیوز برای پوشش اخبار حوادث و اطلاعیه‌های مهم در رابطه با چهارشنبه سوری اقدام به تهیه گزارش و پوشش تمام اخبار حوادث چهارشنبه سوری نموده است.

روز چهارشنبه سوری یا جشن چهارشنبه سوری، مراسمی است که در ایران و برخی کشورهای همسایه هر ساله در آخرین چهارشنبه سال به منظور خداحافظی با زمستان و استقبال از بهار و نوید نوروزی چهارشنبه سوری برگزار می‌شود. چهارشنبه سوری شامل عمده‌ی عادت‌های مردمی نظیر سوزاندن چوب‌ها و تنفرها، پرتاب کردن قندیل‌ها و آتش‌های کوچک به همراه شعرخوانی و سرودخوانی است. در برخی شهرها و روستاهای ایران، چهارشنبه سوری به شکل مراسمی ترتیب داده شده و به صورت جشنی برگزار می‌شود. با این حال، برخی نیز این روز را فقط به عنوان یک روز تفریحی و تعطیلاتی در نظر می‌گیرند.جدیدترین اخبار حوادث چهارشنبه سوری امسال را در ادامه بخوانید.

آخرین آمار مصدومان چهارشنبه سوری تهران

رئیس مرکز اورژانس تهران از مصدومیت ۱۰ نفر و فوت ۴ تن بر اثر حوادث مرتبط با چهارشنبه‌سوری امسال خبر داد.

یحیی صالح‌طبری درباره آمار مصدومان حوادث مرتبط با چهارشنبه‌سوری امسال اظهار کرد: حوادث مرتبط با چهارشنبه پایان سال در تهران تاکنون 10 مصدوم و 4 نفر فوتی برجای گذاشته است.

رئیس مرکز اورژانس تهران با اشاره به اقداماتی برای کاهش مخاطرات حوادث چهارشنبه‌سوری افزود: از پرتاب ظروف کپسولی و حشره‌کش‌ها به درون آتش خودداری کنید زیرا این وسایل خاصیت انفجاری دارند؛ مواد منفجره را به سمت محل عبور افراد پرتاب نکنید؛ مواد محترقه را در ظروف پلاستیکی شیشه‌ای و فلزی قرار ندهید؛ مواد محترقه غیراستاندارد از قبیل اکلیل سرنج و کلرات اصلی‌ترین گزینه در انفجارها و آسیب‌دیدگی‌های شدید در بین جوانان هستند.

وی ادامه داد: از انجام هرگونه اقدام به آتش‌بازی در اماکن سربسته و مکان‌های دارای وزش شدید باد خودداری کنید و از پوشیدن لباس‌های بلند، گشاد و از جنس پلاستیکی در هنگام پریدن از روی آتش نیز خودداری کنید.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه

دانلود جوکر

Kim Kardashian

خرید بلیط چارتر هواپیما

آراد برندینگ

آی روتایل

آراز کمیکال

سیر فروش

گواندو روپ

استیل شفت

شامپو

روغن موتور تیکُل

گِرِیپ سید

بازار روفرشی