محدودیت های جاده ای

محدودیت های جاده ای در ایام نوروز اعلام شد | کدام جاده‌ها در ایام نوروز یک‌طرفه است؟

محدودیت های جاده ای در ایام نوروز اعلام شد | کدام جاده‌ها در ایام نوروز یک‌طرفه است؟
کدخبر : 51946

مرکز مدیریت راه‌های کشور محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های ترافیکی جاده‌های کشور از جمله چالوس و هراز را برای ایام نوروز تا پایان روز سه‌شنبه ۱۵ فروردین ماه ۱۴۰۲ اعلام کرد.

در دوران نوروز هم مانند سایر روزهای سال، محدودیت های جاده ای وجود دارد که باید رعایت شوند. برخی از این محدودیت های جاده ای  عبارتند از:

۱- محدودیت سرعت: در دوران نوروز به دلیل شلوغی جاده ها و حضور بیشتر خودروها، سرعت در برخی از جاده ها محدود می شود. توصیه می شود در این شرایط با حداکثر احتیاط و البته با رعایت قوانین رانندگی حرکت کنید.

۲- محدودیت تردد: در برخی از مناطق، محدودیت تردد برای خودروها در نوروز در نظر گرفته می شود تا جلوی بروز ترافیک و شلوغی را بگیرد.

۳- محدودیت عبور از برخی جاده ها: در برخی از جاده ها، عبور خودروها در دوران نوروز ممنوع است. برخی از این جاده ها به دلیل شرایط جوی، احتمال بروز حوادث و یا ناامن بودن هستند.

۴- محدودیت وزن خودرو: برخی از جاده ها در دوران نوروز برای جلوگیری از خرابی جاده ها و پل ها، محدودیت وزن برای خودروها در نظر گرفته می شود.

در کل، رعایت قوانین رانندگی و رعایت محدودیت های جاده ای در دوران نوروز بسیار حائز اهمیت است تا بتوانیم به صورت ایمن به مقصد خود برسیم.

مرکز مدیریت راه‌های کشور محدودیت‌های ترافیکی ایام نوروز ۱۴۰۲ را اعلام کرد. با توجه به پیش‌بینی وضعیت تردد و اقدامات کنترل ترافیک تعطیلات نوروز سال ۱۴۰۲ و ارتقاء ضریب ایمنی و تسهیل عبور و مرور وسایل نقلیه محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های ترافیکی از امروز تا پایان روز سه‌شنبه ۱۵ فروردین ماه ۱۴۰۲ اجرا می‌شود.

عبور و مرور انواع موتور سیکلت در ایام اجرای طرح نوروزی در تمامی آزادراه‌ها و بزرگراه‌ها، محورهای کرج – چالوس، هراز، فیروزکوه و سایر محورهایی که ضرورت ایجاب کند، ممنوع است.

در تمامی محورهای برون‌شهری که ممنوعیت و محدودیت ترافیکی برای انواع تریلر و کامیون اعمال می‌شود،  عبور و مرور انواع تریلر، ناوگان ترانزیتی، کامیون و تانکرهای حامل مواد سوختی و فاسدشدنی، بهداشتی، کودهای شیمیایی، ضدعفونی‌کننده و کالاهای اساسی (گندم، جو، برنج، سویا، دانه‌های روغنی و ...)  یا دارای مجوز از پلیس راهور فراجا از این امر مستثنی بوده و ممنوعیت تردد این قبیل وسایل نقلیه فقط در راه‌هایی اعمال می‌شود که مقررات یک‌طرفه شدن عبور و مرور در آنها اجرا می‌شود یا ممنوعیت تردد در طول سال دارند.

تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت به استثنای حاملین مواد سوختی، بهداشتی، کالای اساسی و دارای مجوز در تاریخ  ۱۳ فروردین ۱۴۰۲ در کلیه محورهای برون‌شهری کشور ممنوع است.

محدودیت‌های محور چالوس

تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت در محور کرج – چالوس و بالعکس ممنوع است؛ همچنین تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۲ چهارشنبه ۲۴ اسفند تا پایان دوشنبه ۲۹ اسفند از مرزن‌آباد به سمت کرج ممنوع بوده و در صورت اعلام مامورین پلیس راه در محل،  تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶ این تاریخ‌ها تا ساعت ۲۴، از کرج میدان امیرکبیر و آزادراه تهران - شمال به سمت مرزن‌آباد به‌صورت یک‌طرفه خواهد بود.

تردد انواع وسایل نقلیه در روزهای دوم، سوم و چهارم و روزهای ۱۱، ۱۲، ۱۳ و ۱۴ فروردین از ساعت ۱۲ تا ساعت ۲ بامداد روزهای بعد از کرج میدان امیرکبیر و ابتدای آزادراه تهران-شمال (انتهای بزرگراه آزادگان) به سمت مرزن‌آباد ممنوع بوده و در صورت اعلام مامورین پلیس راه در محل،  تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶ تاریخ‌های مذکور تا ساعت ۲ بامداد روز بعد، از مرزن‌آباد به سمت کرج و تهران به‌صورت یک‌طرفه خواهد بود.

با وجود این در صورت افزایش حجم تردد در آزادراه تهران – شمال و احتمال کندی ترافیک در داخل تونل‌ها با اعلام مامورین مستقر در محل مسیر جنوب به شمال یا شمال به جنوب به‌صورت مقطعی از ابتدای آزادراه در هر دو مسیر مسدود خواهد شد.

محدودیت‌های محور هراز 

تردد انواع تریلر در محور هراز همچنان ممنوع است؛ تردد انواع کامیون و کامیونت به استثنا حاملین مواد سوختی و فاسدشدنی از امروز تا ساعت ۲ بامداد روز شنبه پنجم فروردین ۱۴۰۲ و از ساعت ۶ روز پنجشنبه دهم فروردین تا ساعت ۲ بامداد روز سه‌شنبه ۱۵ فروردین از رودهن به آمل و بالعکس ممنوع است.

تردد انواع وسایل نقلیه روز دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ از ساعت ۱۲ تا ساعت ۲۴ از آب اسک به رودهن ممنوع بوده و با اعلام مامورین پلیس راه مستقر در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از رودهن به آب اسک به‌صورت یک‌طرفه خواهد بود.

تردد انواع وسایل نقلیه در روزهای دوم، سوم و چهارم و روزهای ۱۱، ۱۲، ۱۳ و ۱۴ فروردین از ساعت ۱۵ از رودهن به آب اسک ممنوع بوده و با اعلام مامورین پلیس راه مستقر در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۳ تاریخ‌های مذکور تا ساعت ۲۴ از آب اسک به رودهن به‌صورت یک‌طرفه خواهد بود.

محور تهران – فیروزکوه – قائم‌شهر

تردد انوع تریلرها از ساعت ۱۲ تا ساعت ۲۴ امروز چهارشنبه ۲۴ اسفند از مسیر جنوب به شمال محور تهران-فیروز کوه – قائم شهر و بالعکس ممنوع است، همچنین تردد انوع تریلرها از ساعت ۶ الی ساعت ۲۴ روزهای ۲۵، ۲۶، ۲۷، ۲۸ و ۲۹ اسفند از مسیر جنوب به شمال محور تهران–فیروزکوه – قائم‌شهر و بالعکس ممنوع است.

همچنین تردد انوع تریلرها از ساعت ۶ تا ۲۴ روزهای پنجشنبه و جمعه سوم و چهارم فروردین ۱۴۰۲ از مسیر شمال به جنوب محور قائم‌شهر–فیروزکوه – تهران و بالعکس ممنوع است. تردد انوع تریلرها از ساعت ۶ تا ۲۴ روزهای ۱۱، ۱۲، ۱۳ و ۱۴ فروردین از مسیر شمال به جنوب محور قائم‌شهر–فیروز کوه – تهران و بالعکس ممنوع است.

سایر محدودیت‌های ترافیکی نیز در این لینک آمده است. مسافران قبل از عزیمت به سمت مقصد خود در نوروز ۴۰۲، می‌توانند از محورهای ترافیکی آگاه شوند و آنگاه به سفر اقدام کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه

دانلود جوکر

Kim Kardashian

خرید بلیط چارتر هواپیما

آراد برندینگ

آی روتایل

آراز کمیکال

سیر فروش

گواندو روپ

استیل شفت

شامپو

روغن موتور تیکُل

گِرِیپ سید

بازار روفرشی