هواشناسی| هواشناسی لرستان

پیش بینی هواشناسی | لرستانی ها در نوروز منتظر باران باشند

پیش بینی هواشناسی |  لرستانی ها در نوروز منتظر باران باشند
کدخبر : 52051

مدیرکل هواشناسی لرستان گفت: فعالیت سامانه بارشی و بارندگی های مطلوب در تعطیلات نورزی امسال برای استان پیش بینی می شود.

بهروز مرادپور روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری لرستان افزود: فردا جمعه و شنبه هفته آینده بارشی برای استان پیش بینی نشده است اما از غروب یکشنبه تا پایان هفته بارش پراکنده خواهیم داشت.

وی ادامه داد: بر اساس مدل های هواشناسی، هفته دوم فروردین نیز سامانه بارشی جدیدی در لرستان فعال می شود که جزییات آن اطلاع رسانی خواهد شد.

وی با بیان اینکه فروردین و اردیبهشت ۱۴۰۲ بارش های نرمالی برای لرستان پیش بینی شده است تصریح کرد: امسال نیز بارش های بسیار خوبی در استان ثبت شد و اکثر شهرستان ها نسبت به پارسال و بلند مدت افزایش بارندگی داشته اند.

مدیرکل هواشناسی لرستان گفت: پارسال بارش های خوبی برای شرق و جنوب شرق استان ثبت شد که امسال تاکنون این بارش ها نسبت به سال قبل در مناطق یاد شده کم شده است.

مرادپور متوسط بارش های لرستان از اول مهر امسال تاکنون را ۳۴۴میلیمتر برشمرد و بیان کرد: بارندگی های ۱۴۰۱ در لرستان نسبت به سال قبل ۱۲ درصد افزایش و نسبت به بلند مدت چهار درصد کاهش یافته است.

وی افزود: بیشترین بارش با افزایش ۱۰۸ درصدی نسبت به پارسال و افزایش ۱۷ درصدی نسبت به بلند مدت مربوط به رومشکان بود و کمترین افزایش بارش ها با ۲۲ درصد نسبت به پارسال و ۲۳ درصد نسبت به بلند مدت برای دورود ثبت شد همچنین خرم آباد تاکنون ۳۱۲ میلیمتر بارندگی داشته که نسبت به پارسال افزایش۱۴ درصدی و نسبت به بلند مدت کاهش۱۲ درصدی داشته است.

وی اضافه کرد: همچنین اطلاع از پیش بینی های ۱۰ روزه وضع هواشناسی لرستان در ایام نوروز از طریق نرم افزار لرستان سفر امکانپذیر است و ارسال ۵۰ هزار پیامک در ورودی شهرهای استان برای مسافران برنامه ریزی شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه

دانلود جوکر

Kim Kardashian

خرید بلیط چارتر هواپیما

آراد برندینگ

آی روتایل

آراز کمیکال

سیر فروش

گواندو روپ

استیل شفت

شامپو

روغن موتور تیکُل

گِرِیپ سید

بازار روفرشی