وام ازدواج

وام ازدواج تغییر کرد | دستور جدید بانک مرکزی برای وام ازدواج

وام ازدواج تغییر کرد | دستور جدید بانک مرکزی برای وام ازدواج
کدخبر : 52181

از ابتدای سال ۱۴۰۲ مدت زمان تکمیل مدارک در سامانه های ازدواج و فرزند از ۴۵ روزکاری به ۶۰ روزکاری افزایش می یابد.

در بسیاری از کشورها، شامل ایران، بانک‌ها و مؤسسات مالی وام‌ ازدواج را ارائه می‌دهند. برای دریافت وام ازدواج، باید به یک بانک یا مؤسسه مالی مراجعه کنید و شرایط و ضوابط وام ازدواج آن‌ها را بررسی کنید. معمولاً برای دریافت وام ازدواج، شما نیاز به ارائه مدارکی مانند شناسنامه، کارت ملی، سند ازدواج (در صورت ازدواج قبلی)، سوابق کاری و درآمد خود دارید. همچنین ممکن است برای دریافت وام ازدواج، نیاز به ضامن داشته باشید. لازم به ذکر است که هر بانک و مؤسسه مالی ممکن است شرایط متفاوتی برای اعطای وام ازدواج داشته باشد.

 

بانک مرکزی در بخشنامه ای به شبکه بانکی اعلام کرد در راستای اجرای قانون حمایت ازخانواده و جوانی جمعیت و بند (الف) تبصره (۱۶) قانون بودجه سنواتی و با هدف تسهیل در پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج و فرزند، نظر به اینکه تعیین ضامن معتبر در اختیار بانکهای عامل می باشد و تامین شرایط ضامن مورد نظر بانکها توسط متقاضیان تسهیلات مذکور، زمان بر بوده و با عنایت به اینکه در صورت عدم تامین ضامن مورد نظر طی ۴۵ روزکاری، متقاضیان از سامانه های مربوطه خارج شده و مجبور به ثبت نام مجدد می باشند، از ابتدای سال ۱۴۰۲ مدت زمان تکمیل مدارک در سامانه های ازدواج و فرزند از ۴۵ روزکاری به ۶۰ روزکاری افزایش می یابد.

بدیهی است در صورتیکه "تکمیل مدارک" توسط متقاضیان قبل از مدت یادشده انجام شود، آن بانک ملزم به پرداخت تسهیلات به متقاضیان خواهند بود. لازم به ذکر است رعایت سایر شرایط و ضوابط اعطای تسهیلات مذکور الزامی می باشد.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه

دانلود جوکر

Kim Kardashian

خرید بلیط چارتر هواپیما

آراد برندینگ

آی روتایل

آراز کمیکال

سیر فروش

گواندو روپ

استیل شفت

شامپو

روغن موتور تیکُل

گِرِیپ سید

بازار روفرشی