حقوق فرهنگیان

بالاخره باقیمانده "حقوق اسفند ماه فرهنگیان" پرداخت شد

بالاخره باقیمانده "حقوق اسفند ماه فرهنگیان" پرداخت شد
کدخبر : 52394

سرپرست بانک ملی گفت: به دستور رئیس‌جمهور و پیگیری معاون اول دولت سیزدهم با همکاری بانک مرکزی، باقیمانده حقوق اسفند ماه فرهنگیان پرداخت شد.

باقیمانده حقوق اسفند ماه فرهنگیان پرداخت شد. 

سرپرست بانک ملی با اعلام این خبر گفت: به دستور رئیس‌جمهور و پیگیری مخبر؛ معاون اول دولت سیزدهم با همکاری بانک مرکزی، باقیمانده حقوق اسفند ماه فرهنگیان پرداخت شد.

به گزارش تسنیم، با نهایی شدن احکام رتبه‌بندی فرهنگیان، قرار بود معوقات مربوط به رتبه‌بندی برای فرهنگیان مشمول تا پیش از پایان سال، واریز شود اما تعداد زیادی از فرهنگیان کشورمان در تماس با تسنیم اعلام کردند که در آخرین لحظات سال 1401 هنوز حقوق اسفند و معوقات رتبه‌بندی برای آنها واریز نشده است!

در نهایت در حالیکه روز دوشنبه 29 اسفند، علی احمدی؛ معاون امور علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه از پرداخت حقوق معلمان تا پایان روز 29 اسفند خبر داده بود اما آموزش و پرورش در اطلاعیه‌ خود درباره بروز خطا در محاسبه پرداخت‌های 29 اسفند معلمان بابت حقوق اسفند اعلام کرد:

"با عرض پوزش از همکاران محترم با توجه به خطای نرم‌افزاری متاسفانه پرداخت حقوق اسفندماه با کسوراتی همراه بوده که با همکاری و همگرایی خوب ارکان دولت اعم از سازمان برنامه و بودجه و خزانه‌داری کل کشور، به دنبال جبران آن و پرداخت مابه التفاوت، در ساعات آینده هستیم.

در پی اعمال کسورات بیش از حد مقرری ماه‌های گذشته در فیش حقوقی اسفند ماه، آموزش و پرورش، سازمان برنامه و بودجه و خزانه‌داری کل کشور، به دنبال جبران آن و پرداخت حقوق کسر شده در ساعات آینده هستند؛ در پایان ضمن پوزش مجدد از همکاران عزیز مطمئنیم با صبر معلمانه خود، ما را همراهی خواهند کرد."

همچنین طبق پیگیری خبرنگار اجتماعی تسنیم، طبق آنچه قانون بودجه امسال مقرر کرده برایاجرای رتبه بندی معلمان، 38 هزار میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته شده است اما احکام صادر شده از سوی آموزش و پرورش بدون رعایت قانون بوده است و مستلزم بار مالی 56 هزار میلیارد تومان است.

این موضوع باعث کسری 18 هزار میلیارد تومان برای 18ماه گذشته است و برای سال آینده نیز در مقایسه با بودجه مصوب برای سال 1402حداقل 12هزار میلیارد تومان کسری بودجه بوجود می آورد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه

خرید بلیط چارتر هواپیما

آراد برندینگ

آی روتایل

آراز کمیکال

سیر فروش

گواندو روپ

استیل شفت

شامپو

روغن موتور تیکُل

گِرِیپ سید

بازار روفرشی