وام فرزند دوم را چگونه دریافت کنیم ؟ + شرایط دریافت

وام فرزند دوم را چگونه دریافت کنیم ؟ + شرایط دریافت
کدخبر : 52889

به تازگی، بانک مرکزی آخرین بخشنامه خود را درباره شرایط دریافت تسهیلات فرزندآوری در سال ۱۴۰۲ اعلام کرده است. این بخشنامه بر اساس تعداد فرزندان، شرایط دریافت تسهیلات را برای فرزند اول، دوم و بیشتر از آن تفاوتی قائل نشده و تنها مبلغ آن برای فرزندان بعدی افزایش پیدا خواهد کرد.

آخرین بخشنامه بانک مرکزی در تاریخ هفتم فروردین ماه منتشر شد و در آن شرایط دریافت وام فرزندآوری به شبکه بانکی اعلام شد. با توجه به قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، از سپرده‌های قرض الحسنه به عنوان منبع تأمین مالی استفاده خواهد شد و پس از کسر سپرده قانونی، میزان باقی‌مانده به صورت تسهیلات قرض الحسنه برای دریافت کنندگان اختصاص داده خواهد شد. این تسهیلات از طریق بانک‌های عامل به تشخیص شورای پول و اعتبار، پرداخت خواهد شد، با شرطی که بانک مورد نظر دارای مجوز ارائه تسهیلات قرض الحسنه باشد و به شرایط مورد نظر شورای پول و اعتبار پایبند باشد.

مبلغ و شرایط وام فرزند اول تا پنجم و بیشتر

طبق شرایط جدید اعلام شده از سوی بانک مرکزی، برای فرزندانی که از سال ۱۴۰۰ به بعد به دنیا آمده‌اند، تسهیلات قرض الحسنه فرزندآوری پرداخت می‌شود. به گونه‌ای که برای فرزند اول ۳۰ میلیون تومان، فرزند دوم ۶۰ میلیون تومان، سوم ۹۰ میلیون تومان، چهارم، ۱۲۰ میلیون تومان و برای فرزند پنجم و بیشتر ۱۵۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

بانک مرکزی در آخرین ابلاغیه خود آورده است که مسئولیت حسن اجرای این بخشنامه را داشته و عدم اجرای هریک از بندهای آن تخلف محسوب شده و در مراجع ذیصلاح قابل پیگیری است.

شرایط دریافت وام بچه دوم با دیگر فرزندها تفاوتی ندارد و تنها میزان و مبلغ آن متفاوت است. البته در ادامه این بخشنامه نیز آمده است که این تسهیلات از حکم موضوع ماده (۱۰) قانون خدمت وظیفه عمومی مستثنی است. یعنی اگر مشمول خدمت سربازی هم باشید می‌توانید از این تسهیلات استفاده کنید.

 
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه

خرید بلیط چارتر هواپیما

آراد برندینگ

آی روتایل

آراز کمیکال

سیر فروش

گواندو روپ

استیل شفت

شامپو

روغن موتور تیکُل

گِرِیپ سید

بازار روفرشی