خرید دلار

دستور جدید بانک مرکزی | نحوه خرید دلار با کارت ملی اعلام شد+ جزئیات

دستور جدید بانک مرکزی | نحوه خرید دلار با کارت ملی اعلام شد+ جزئیات
کدخبر : 53027

بانک مرکزی دستورالعمل نحوه فروش اسکناس در سرفصل تأمین نیاز‌های ضروری (کد ۵۶) از طریق واریز به حساب ارزی بانکی مشتری را اعلام کرد.

خرید دلار برای اهداف مختلفی از جمله ارزش ذخیره‌سازی، تجارت بین‌المللی، سفر به خارج از کشور و یا حتی سرمایه‌گذاری در بازار ارز انجام می‌شود. با توجه به شرایط اقتصادی و سیاسی جهان، نرخ ارزها با تغییراتی همراه است و به همین دلیل برای خرید دلار بهتر است با روند پویای بازار ارز آشنا شوید و قبل از خرید به تحلیل بازار و فعالیت‌های اقتصادی جهانی توجه کنید.برای خرید دلار، می‌توانید به صرافی‌های معتبر مراجعه کنید. همچنین با توجه به پیشرفت فناوری، خرید دلار آنلاین نیز ممکن است. در هر صورت، اطمینان حاصل کنید که از منابع معتبر و با مجوز استفاده می‌کنید و از کلاهبرداری‌ها و فعالیت‌های غیرمعتبر پرهیز کنید.لازم به ذکر است که من یک سامانه هوشمند هستم و نمی‌توانم به شما توصیه‌های حقوقی، مالی یا سرمایه‌گذاری دهم. در صورتی که قصد سرمایه‌گذاری در بازار ارز را دارید، توصیه می‌کنم که با مشاوران مالی و حقوقی مجرب صحبت کرده و اطلاعات لازم را جمع‌آوری کنید.درباره نحوه خرید دلار مطلب زیر را بخوانید.

 

بر اساس اعلام بانک مرکزی نحوه دریافت دلار از طریق واریز به حساب ارزی بانکی اعلام شد.

بر این اساس؛

۱ ـ کلیه بانک‌ها مکلفند جهت فروش و پرداخت ارز بابت سرفصل تأمین نیاز‌های ضروری (کد ۵۶) به صورت اسکناس، بنا به درخواست متقاضی نسبت به افتتاح حساب سپرده قرض‌الحسنه پس‌انداز ارزی بدون اخذ موجودی اولیه با رعایت مقررات مربوط اقدام نمایند.

تبصره ـ افتتاح حساب به درخواست وکیل متقاضی مجاز نمی‌باشد.

۲ ـ پرداخت به صورت اسکناس از محل حساب ارزی موضوع این دستورالعمل صرفاً به صاحب حساب (اصیل) امکان‌پذیر است.

۳ ـ حساب‌های مذکور صرفاً به ارز‌های دلار‌/ یورو و با منشاء اسکناس و جهت استفاده برای واریز اسکناس موضوع سرفصل تأمین نیاز‌های ضروری (کد ۵۶) خواهد بود.

۴ ـ برداشت اسکناس از حساب مذکور، صرفاً پس از گذشت ۵ روز کاری پس از زمان واریز به حساب ارزی متقاضی (T+۵) امکان‌پذیر است. بانک‌ها مکلفند پس از دوره مذکور، نسبت به پرداخت اسکناس موضوع حساب‌های این دستورالعمل در هر زمان حسب درخواست مشتری اقدام نمایند.

۵ ـ کارمزد برداشت از حساب به صورت اسکناس معادل ۵ درصد معادل ریالی مقدار برداشت است. نرخ تسعیر برابر با نرخ فروش اسکناس دلار/ یورو سامانه معاملات الکترونیکی ارز به اضافه یک درصد در روز برداشت خواهد بود.

۶ ـ دریافت هرگونه کارمزد از مشتری برای ارائه خدمات موضوع این دستورالعمل به جز موارد تعیین شده در دستورالعمل، ممنوع است.

۷ ـ حساب ارزی موضوع این دستورالعمل، باید حداقل به مدت شش ماه مفتوح بماند.

تبصره: حداقل موجودی لازم برای استمرار حساب ارزی موضوع این دستورالعمل ۱۰۰ دلار‌/یورو خواهد بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه