خبر خوش برای مستمری بگیران / حقوق این گروه از مستمری بگیران ۴۳ درصد افزایش یافت

خبر خوش برای مستمری بگیران / حقوق این گروه از مستمری بگیران ۴۳ درصد افزایش یافت
کدخبر : 53081

به گفته مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، تعداد بیمه شدگان فعال صندوق با افزایش ۱۸۰ هزار و ۱۳۳ نفری در سال جاری و با نرخ رشد ۱۲ درصدی نسبت به سال گذشته، به عددی قابل توجه رسیده است. همچنین در سال ۱۴۰۱، سازمان مذکور توانسته است با صدور ۲۱ هزار و ۴۲۴ حکم مستمری، مراقبت‌های لازم را به بیماران خود ارائه دهد. افزایش تعداد کل مستمری گیران نیز به یکصد و هفتاد و چهار هزار و پانصد و هشتاد و دو نفر رسیده است که از جمله اقدامات مهم واحد مذکور بوده است.

به گزارش رصد اقتصادی: در نخستین جلسه شورای مدیران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، مدیرعامل بیت‌الله برقراری به این موضوع اشاره کرد که در سال گذشته، حقوق مستمری بگیران این صندوق با ۴۳ درصد افزایش، به شکل چشمگیری بهبود یافته است. وی با تأکید بر این نکته، اظهار داشت که سال گذشته برای صندوق بسیار خوب بوده است و همه کارکنان با سرعت، دقت و خلاقیت عمل کرده‌اند و آثار فعالیت‌های همکاران به شکل قابل مشاهده‌ای بوده است. برقراری معتقد است که علت موفقیت در سال گذشته، به دلیل وجود یک انسجام، هماهنگی و خلاقیت ویژه‌ای بین همکاران موجود بوده است.

وی تصریح کرد: این خرد جمعی تحولات عظیمی رقم زد. به عنوان مثال در حوزه آمار و محاسبات بیمه‌ای اقدامات ویژه‌ای برای نخستین‌بار انجام شد و این اقدامات بر اساس محاسبات علمی و تخصصی شکل گرفت. همچنین در سایر بخش‌ها نیز گزارشات تخصصی و علمی اقدامات مهم و ضروری انجام شد.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر ادامه داد: در سال گذشته ۹۱ درصد از بودجه صندوق وصول شد که در رشد منابع بسیار موثر بود.

به گفته برقراری، پرداخت تسهیلات ارزان قیمت، پیاده‌سازی ساختار تفصیلی و اداره کل شدن استان‌های خراسان رضوی و فارس و همچنین تحولات در بخش‌های آموزش از دیگر اقدامات مهم در سال گذشته محسوب می‌شود.

وی با تاکید در جذب بیمه‌ای صندوق اظهار کرد: جذب ۳۱۸ هزار و ۸۹۵ نفر بیمه شده جدید نسبت به سال ۱۴۰۰ از اقدامات مهم این صندوق محسوب می‌شود که این اتفاق بالاترین عملکرد صندوق در ۱۷ ساله گذشته بوده است.

به گفته مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، افزایش ۱۸۰ هزار و ۱۳۳ نفری بیمه شدگان فعال صندوق با نرخ رشد۱۲ درصدی نسبت به سال گذشته، صدور ۲۱ هزار و ۴۲۴ حکم مستمری درسال ۱۴۰۱، افزایش تعداد کل مستمری بگیران به عدد۱۷۴ هزار و ۵۸۲ نفر از سایر اقدامات مهم این صندوق بود.

برقراری افزود: ارائه بیمه تکمیلی درمان به مستمری بگیران صندوق در ۳ استان آذربایجان شرقی، همدان و اصفهان برای نخستین‌بار در تاریخ ۱۷ ساله صندوق، پرداخت ۲۲ هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه بانکی (بدون نیاز به ضامن، وثیقه و...) با تخصیص اعتبار ۹۶۰ میلیارد ریالی به مستمری بگیران صندوق، افزایش ۴۳ درصدی حقوق مستمری بگیران در سال ۱۴۰۱ به طور متوسط (برای حداقل‌بگیران تا ۱۹۰ درصد افزایش داشتیم). همچنین افزایش ۶۰ درصدی سطوح درآمدی در سال ۱۴۰۱ از دیگر اقدامات مهم این صندوق بوده است.

 
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه

خرید بلیط چارتر هواپیما

آراد برندینگ

آی روتایل

آراز کمیکال

سیر فروش

گواندو روپ

استیل شفت

شامپو

روغن موتور تیکُل

گِرِیپ سید

بازار روفرشی