خرید لاستیک خودرو با قیمت دولتی چگونه است؟ +جزئیات

خرید لاستیک خودرو با قیمت دولتی چگونه است؟ +جزئیات
کدخبر : 53082

در تاریخ پانزدهم اسفندماه گذشته، دو پلتفرم معتبر با نام‌های «کسبینو» و «تولید ایرانی» به سامانه جامع تجارت متصل شدند. این اقدام بسیار مهم در تأمین و توزیع مناسب و شفاف تایر تأثیرگذار بوده است و علاوه بر آن، شرکت‌های تولید کننده تایر نیز قادر به عرضه مستقیم و فروش آنلاین به توزیع شده‌ها شدند.

فروش تایر های سواری از طریق اینترنت با همکاری برخی اپلیکیشن‌ها، در هفته‌های پایانی سال ۱۴۰۱ آغاز شد و از آن زمان به بعد، قیمت ها همچنان در حال کاهش است. به این صورت که مردم می‌توانند از نزدیک‌ترین فروشگاه ها، تایر مورد نیاز خود را با قیمت های مصوب تهیه کنند.

مصطفی در این زمینه اظهار کرد که در هفته‌های پایانی سال گذشته، با همکاری برخی پلتفرم‌های اینترنتی، ستاد تنظیم بازار برای مقابله با سوءاستفاده برخی از افراد و خرید از شرکت‌های مختلف، به تفاهم رسید. بنابراین، نمایندگان تایرسازان همکاری کردند تا از طریق این پلتفرم ها، خرده فروشی را آغاز کنند و مردم بتوانند از نزدیک‌ترین فروشگاه‌ها، تایر مورد نیاز خود را با قیمت های مصوب تهیه کنند.

وی یادآور شد: این مهم با پلتفرم‌های «کسبینو» و «تولید ایرانی» از پانزدهم اسفندماه گذشته نهایی شد و به سامانه جامع تجارت متصل شدند که این مهم در تامین و توزیع مناسب و شفاف تایر تاثیرگذار بود و علاوه بر آن خود شرکت‌های تایرساز نیز به صورت عرضه مستقیم و فروش اینترنتی به توزیع پرداختند.

این مقام صنفی به برنامه‌ریزی برای توزیع دست‌کم ۱.۵ میلیون حلقه تایر سواری از زمان شروع طرح تا پایان اسفندماه گذشته اشاره کرد و گفت: علاوه بر آن، تایرسازان با اجرای طرح فروش جهادی، با استقرار کامیون‌هایی در سطح شهر به توزیع انواع تایر سواری و فروش مستقیم به مردم پرداختند تا کاهش بیش از پیش قیمت‌ها را شاهد باشیم.

وی تصریح‌کرد: این طرح در سال جاری نیز با حضور همه تایرسازانی که تولید تایر سواری دارند و احتمالا با حضور اپلیکیشن‌های بیشتری (با ابلاغ ستاد تنظیم بازار و وزارت صمت)، تا شکست قیمت‌های کاذب بازاری ادامه خواهد یافت.

سخنگوی انجمن صنعت تایر خاطرنشان‌کرد: بررسی‌های میدانی نشان داد با اجرای این طرح، در واپسین روز‌های سال ۱۴۰۱ هر جفت تایر پرایدی با کاهش حدود یک میلیون تومانی در بازار مواجه شد و با توجه به تعطیلی‌های عید، احتمالا بین یک هفته تا ۱۰ روز آینده که بازار به اصطلاح راه می‌افتد، می‌توان ارزیابی دقیق‌تری از میزان تاثیرگذاری اجرای این طرح بر کاهش قیمت‌ها داشت.

صنعت تایر متشکل از ۱۲ واحد تولیدی است که در سال گذشته یک واحد جدید به این صنعت اضافه شد. مجموع تولید کارخانجات عضو این انجمن سالیانه حدود ۳۰۰ هزار تن است، در حالی که نیاز کشور سالیانه بین ۴۰۰ تا ۴۵۰ هزار تن تخمین زده می‌شود.

 
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه