خیز بلند طلا برای قیمت های نجومی | طلا ۲ هزار دلار را رد کرد!

خیز بلند طلا برای قیمت های نجومی | طلا ۲ هزار دلار را رد کرد!
کدخبر : 53087

اونس طلا در ابتدای هفته با روند مثبتی قیمت گذاری شده و در روز دوشنبه، قیمت آن با ۰.۷۹ درصد افزایش ، رکورد جدیدی را به ثبت رساند و امروز نیز با بیش از یک درصد رشد، به قیمت بالاتری دست پیدا کرد.

در لحظاتی پیش، هر اونس طلا در بازارهای جهانی با افزایش قیمت ۳۶ دلاری از سطح ۲ هزار دلاری عبور کرد. در حال حاضر، روند صعودی قیمت طلا به شدت چشمگیر است زیرا روز به روز بازدهی سالانه خود را ارتقا می‌دهد. همان‌طور که در لحظاتی پیش با افزایش قیمت بیش از ۳۶ دلاری، سطح ۲ هزار دلاری را رد کرد.

از ابتدای سال ۲۰۲۳، قیمت طلا ۸.۷ درصد افزایش یافته است؛ این امر بسیاری از تحلیلگران را به این باور رسانده است که رکورد جدید قیمت طلا دیر یا زود اتفاق می‌افتد. گفتنی است که پس از افت ۵.۱۶ درصدی در ماه فوریه، شمش از پایین ترین سطح سالانه خود بازگشت و در ماه مارس ۷.۷۶ درصد افزایش یافت.

هر اونس طلا این هفته را با روند مثبت قیمت آغاز کرد و قیمت آن روز دوشنبه ۰.۷۹ درصد افزایش یافت و امروز نیز بیش از یک درصد رشد کرد.

شاخص قدرت دلار که قدرت دلار آمریکا را بر حسب سبدی از ارزهای خارجی دنبال می کند، از ابتدای ماه مارس، روند نزولی داشته‌است و دلار آمریکا ۳.۶ درصد از قدرت خود را در این بازه زمانی از دست داده است. این ضعف در دلار آمریکا در قیمت هر اونس طلا نیز منعکس شده است که با شاخص دلار آمریکا همبستگی معکوس دارد.

دلیل دیگر افزایش مداوم قیمت طلا، ورشکستگی چندین بانک در ایالات متحده و افزایش تقاضا برای دارایی های امن است.

طلا ۲ هزار دلار را رد کرد!

 
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه

خرید بلیط چارتر هواپیما

آراد برندینگ

آی روتایل

آراز کمیکال

سیر فروش

گواندو روپ

استیل شفت

شامپو

روغن موتور تیکُل

گِرِیپ سید

بازار روفرشی