پیش بینی هواشناسی | هفته آینده باران ایران را در بر می گیرد

پیش بینی هواشناسی | هفته آینده باران ایران را در بر می گیرد
کدخبر : 53258

درخصوص ورود یک سامانه بارشی به کشور، سازمان هواشناسی اعلام کرده است که این سامانه طی دوشنبه آینده وارد کشور خواهد شد. همچنین این سازمان اعلام کرده است که بارش‌های پراکنده در هشت استان کشور تا یکشنبه آینده مشاهده خواهد شد.

سازمان هواشناسی پس از تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری، اعلام کرده است که در روز فردا شنبه، علاوه بر مناطق ارتفاعاتی استان‌های خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و کرمان، در ارتفاعات مرکزی البرز و شمال سیستان و بلوچستان نیز بارش پراکنده، گاهی با رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود. همچنین، در روز یکشنبه نیز به جز مناطق شرق خراسان جنوبی، بارش پراکنده، گاهی با رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی در مناطق شمال آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، ارتفاعات کرمان، شمال سیستان و بلوچستان و شرق خراسان جنوبی پیش‌بینی می‌شود.

از بعدازظهر دوشنبه سامانه بارشی از سمت شمال غرب وارد کشور شده و روز سه‌شنبه علاوه بر شمال غرب در غرب و جنوب غرب باعث بارندگی می‌شود.

به گزارش تسنیم،‌ طی 2 روز آینده در شمال غرب، غرب،‌ استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و بخش‌هایی از مرکز کشور وزش باد نستا شدید و در مناطق مستعد گردوخاک پیش‌بینی شده است. فردا همچنین افزایش محسوس دما در استان‌های ساحلی دریای خزر و اردبیل و یکشنبه کاهش دما در این مناطق روی می‌دهد.

توصیف سامانه: افزایش شدید گرادیان فشاری

زمان پایان: جمعه 1402/01/18

نوع مخاطره: به‌ویژه در ساعات بعدازظهر، افزایش میزان سرعت باد در مقیاس شدید و در نواحی مستعد همراه با خیزش گردوخاک

منطقه اثر:

جمعه 1402/01/18: غرب خراسان جنوبی، سمنان، شمال غرب سیستان و بلوچستان و شرق کرمان.

اثر مخاطره: در مناطق مستعد، خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا، خسارت به تجهیزات شهری و برون‌شهری از جمله سقوط بنر، تابلوهای تبلیغاتی، داربست‌ها و سازه‌های موقت، سقوط اشیا از ارتفاعات و شکستن نهال‌ها و درختان کهنسال.

توصیه: عدم تردد جاده‌ای، اطمینان از استحکام سازه‌های موقت، احتیاط در فعالیت‌های کوهنوردی، اجتناب از فعالیت‌های عمرانی، احتیاط در عبور و مرور و عدم پارک خودرو در حاشیه ساختمان‌های نیمه‌کاره و درختان کهنسال، عدم سم یا محلول پاشی باغات و مزارع، به‌ویژه در بعدازظهر و استفاده از قیم برای نهال‌ها.

توصیف سامانه: افزایش گرادیان فشاری

زمان پایان: یکشنبه 1402/01/20

نوع مخاطره: به‌ویژه در ساعات بعدازظهر، افزایش میزان سرعت باد در مقیاس نسبتاً شدید و در نواحی مستعد همراه با خیزش گردوخاک

منطقه اثر:

جمعه 1402/01/18: تهران، البرز، قم، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، کرمان، لرستان، مرکزی، قزوین، همدان، زنجان، شمال آذربایجان غربی.

شنبه 1402/01/19: آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، اردبیل، کرمانشاه، زنجان، همدان، مرکزی، قم، تهران، قزوین، البرز، یزد، اصفهان، سمنان، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان، کرمان.

یکشنبه 1402/01/20: جنوب اردبیل، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، همدان، مرکزی، زنجان، قزوین، البرز، قم، تهران، اصفهان، سمنان، خراسان رضوی، خراسان شمالی، شمال خراسان جنوبی، کرمان و یزد.

اثر مخاطره: در مناطق مستعد، خیزش گردوخاک، کاهش دید و کاهش کیفیت هوا، احتمال خسارت به تجهیزات شهری و برون‌شهری از جمله سقوط بنر، تابلوهای تبلیغاتی، داربست‌ها و سازه‌های موقت، احتمال سقوط اشیا از ارتفاعات و احتمال شکستن نهال‌ها و درختان کهنسال.

توصیه: احتیاط در تردد جاده ای، اطمینان از استحکام سازه‌های موقت، احتیاط در فعالیت‌های کوهنوردی، احتیاط در فعالیت‌های عمرانی، احتیاط در عبور و مرور و عدم پارک خودرو در حاشیه ساختمان‌های نیمه‌کاره و درختان کهن‌سال و عدم سم یا محلول پاشی باغات و مزارع، به‌ویژه در بعدازظهر و استفاده از قیم برای نهال‌ها.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه

خرید بلیط چارتر هواپیما

آراد برندینگ

آی روتایل

آراز کمیکال

سیر فروش

گواندو روپ

استیل شفت

شامپو

روغن موتور تیکُل

گِرِیپ سید

بازار روفرشی