قیمت آپارتمان در اسلامشهر‌ چقدر است؟ + جدول قیمت مسکن در اسلامشهر

قیمت آپارتمان در اسلامشهر‌ چقدر است؟ + جدول قیمت مسکن در اسلامشهر
کدخبر : 53261

یک آگهی برای یک آپارتمان معمولی دوخوابه در منطقه اسلامشهر، با قیمت متری ۲۸ میلیون تومان، منتشر شده است. به عبارت دیگر، قیمت این آپارتمان حدوداً معادل مناطقی است که در بازار مسکن تهران به عنوان مناطق ارزان قیمت شناخته می‌شوند.

قیمت آپارتمان در اسلامشهر شاید در میان جدول قیمت های مسکن کمتر دیده شده باشدو ما در این مطلب با رصد قیمت آپارتمان در اسلامشهر جدولی از قیمت را برای شما آماده کرده ایم. قیمت آپارتمان‌ها در منطقه اسلامشهر تقریباً با مناطق ارزان قیمت تهران برابر است. در اوایل سال ۱۴۰۲، فروشندگان آپارتمان‌های معمولی (حداقل دارای آسانسور و پارکینگ)، براساس آخرین آگهی‌های منتشر شده در پلتفرم‌های معروف، قیمت پیشنهادی خود را حدوداً در بازه ۲۵ تا ۳۵ میلیون تومان مشخص کرده‌اند. همچنین، آخرین آمار رسمی نشان می‌دهد که قیمت هر متر مسکن در مناطق ۱۵ تا ۲۰ تهران، بین ۲۷ تا ۳۲ میلیون تومان است. این مناطق اغلب در بخش جنوبی پایتخت و در سال‌های گذشته به عنوان مناطق ارزان قیمت بازار مسکن تهران برای خرید آپارتمان شناخته می‌شوند.

قیمت آپارتمان ۶۴ متری در شهرک واوان اسلامشهر یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان اعلام شده و خریدار این خانه یکخوابه باید برای هر متر ۲۵ میلیون جور کند. این عدد حدود دو میلیون تومان از متوسط قیمت مسکن در منطقه ۱۸ تهران که در آخرین آمار‌های رسمی سال ۱۴۰۱، ارزان‌ترین منطقه در بازار مسکن پایتخت معرفی شده، کمتر است و اساسا درباره یکی از ارزان‌ترین آپارتمان‌های مسکونی در اسلامشهر صحبت می‌کنیم. البته با امکانات کامل یعنی آسانسور، انباری و پارکینگ آگهی شده و هفت سال از عمربنا آن می‌گذرد وگرنه برای خرید آپارتمان در اسلامشهر با بودجه کمتر می‌شود سراغ گزینه‌های دیگری رفت که از داشتن چیز‌هایی مثل آسانسور و انباری محروم هستند. مثلا در یکی از فایل‌های موجود در اسلامشهر با آپارتمان ۵۰ متری دیگری روبرو می‌شویم، که فروشنده رقم ۲۰ میلیون تومان را به‌عنوان قیمت پیشنهادی هر متر تعیین کرده است. این مالک از خریدار انتظار پرداخت یک میلیارد تومان را دارد. در مشخصات این واحد که سال ۹۲ ساخته شده، چیزی به‌اسم آسانسور و پارکینگ دیده نمی‌شود.

واحد نوساز دیگری را با متراژ ۶۸ در اسلامشهر تقریبا دو میلیارد تومان آگهی کرده‌اند؛ یعنی متری ۲۸ میلیون تومان. دلیل اینکه نسبت به دو مورد قبلی قیمت پیشنهادی فروشنده بیشتر است، علاوه بر داشن آسانسور، انباری و پارکینگ احتمالا به نوساز بودن واحد هم ارتباط دارد. از طرفی رقم ۲۸ میلیونی که فروشنده برای این واحد نوساز و به‌اصطلاح فول‌امکانات که یک خانه نسبتا معمولی است، درنظرگرفته، تقریبا معادل میانگین قیمت خانه‌های منطقه ۱۸ (ارزان‌ترین منطقه تهران) براساس آخرین آمار‌های رسمی است. آپارتمان‌هایی که تا اینجا بررسی کردیم، جزو واحد‌های یکخوابه در اسلامشهر بودند و حالا چندتا از جدید‌ترین فایل‌های پیشنهادی دوخوابه در این شهر را با آخرین قیمت‌های رسمی که از تهران وجود دارد، مقایسه می‌کنیم.

قیمت آپارتمان دوخوابه در اسلامشهر با متراژ ۸۸ در آگهی دیگری دو میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان نوشته شده است. به‌این ترتیب قیمت هر متر از این خانه که سال ۹۰ ساخته شده، ۲۷ میلیون و تقریبا ۲۰۰ هزار تومان محاسبه شده است. آسانسور، انباری و پارکینگ جزو امکانات این خانه هستند که فروشنده به بازسازی و سرامیک‌های جدید و چیز‌هایی مثل سرویس فرنگی هم در قسمت توضیحات آگهی اضافه کرده است.

آپارتمان دوخوابه دیگری را در اسلامشهر بین فایل‌های جدید با قیمت متری ۳۶ میلیون تومان پیدا می‌کنیم. این یکی هم نوساز است و علاوه براینکه به‌اسم فول‌امکانات آگهی شده، فروشنده در آگهی متریال درجه یک، مشاعات فول‌سنگ و نهایتا عبارت کلیدنخورده اشاره کرده است و رقم ۳۶ میلیونی آن حداقل بین آگهی‌های فعلی یکی از گران‌ترین گزینه‌هاست. به‌این ترتیب قیمت کل آپارتمان به‌خاطر اینکه ۹۶ متری است، به حدود سه میلیارد و ۴۵۶ میلیون تومان می‌رسد. آپارتمان ۱۳۰ متری را حدود چهار میلیارد تومان آگهی کرده‌اند. با یک تقسیم به عدد ۳۱ میلیون تومان به‌عنوان قیمت پیشنهادی فروشنده برای هر متر می‌رسیم و قیمت کل آن، دقیقا چهار میلیون و ۳۰ میلیون تومان می‌شود. آسانسور، انباری و پارکینگ جزو مهمترین امکانات این آپارتمان به‌حساب می‌آیند و این یکی هم نوساز است.

جدید‌ترین ارقام پیشنهادی در بازار مسکن اسلامهر

متراژ

عمر بنا

مهمترین امکانات

قیمت پیشنهادی

قیمت هرمتر

50 متر

9 سال

انباری

یک میلیارد تومان

20 میلیون تومان

64 متر

هفت سال

آسانسور، انباری و پارکینگ

یک میلیارد و 600 میلیون

25 میلیون تومان

68 متر

نوساز

آسانسور، انباری و پارکینگ

یک میلیارد و 904 میلیون

28 میلیون تومان

88 متر

11 سال

آسانسور، انباری و پارکینگ

دو میلیارد و 400 میلیون

27.2 میلیون تومان

96 متر

نوساز

آسانسور، انباری و پارکینگ

سه میلیارد و 456 میلیون

36 میلیون تومان

130 متر

نوساز

نوساز

چهار میلیارد و 30 مییون تومان

31 میلیون تومان

 
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه

خرید بلیط چارتر هواپیما

آراد برندینگ

آی روتایل

آراز کمیکال

سیر فروش

گواندو روپ

استیل شفت

شامپو

روغن موتور تیکُل

گِرِیپ سید

بازار روفرشی