هزینه ساخت مسکن در بافت فرسوده تهران چقدر است؟ + قیمت

هزینه ساخت مسکن در بافت فرسوده تهران چقدر است؟ + قیمت
کدخبر : 53375

رئیس بنیاد مسکن اعلام کرد که به دلیل کمبود زمین در برخی روستاهای کشور، مجوز ساخت خانه‌های ۳ طبقه صادر شده است. همچنین وی اظهار کرد که وام مسکن روستایی در سال جاری افزایش نخواهد یافت.

اکبر نیکزاد در یک نشست خبری با اشاره به تأسیس بنیاد مسکن در فروردین سال ۱۳۵۸ با فرمان امام خمینی (ره)، اظهار کرد که اقشار کم‌درآمد در روستاها و شهرها همواره مخاطب اصلی و هدف بنیاد مسکن بوده‌اند و تلاش‌های پیاپی این بنیاد در طول چهل و چند سال گذشته، به منظور بهبود وضعیت مسکن و خدمت به مردم در این زمینه بوده است.

وی با ابراز اینکه 12 هزار نفر کارمند بنیاد مسکن هستند، افزود: مسکن روستایی یکی از مسائل مهم و اساسی است و تلاش داریم در سال 1410 یک واحد مسکونی غیرمقاوم نداشته باشیم. برای دستیابی به این هدف باید سالانه 200 هزار واحد بسازیم. در زمان حاضر 245 و 763 واحد در دست ساخت است و با این روند به هدف‌گذاری سال 1410 دست می‌یابیم.

رئیس بنیاد مسکن: بازسازی مناطق زلزله‌زده خوی تا 2 ماه آینده پایان می‌یابد

وی با یادآوری تفاهم با شهرداری تهران برای ورود بنیاد به نوسازی بافت فرسوده پایتخت، گفت: بر این اساس 11230 واحد در بافت‌های فرسوده شهر تهران در حال ساخت است. در نهضت ملی مسکن نیز 104 هزار و 220 واحد در شهرهای مختلف در حال ساخت است که مجموعاً 361 هزار و 213 واحد در نقاط مختلف کشور در دست ساخت است.

رئیس بنیاد مسکن با اعلام اینکه دوره ساخت در روستاها و شهرها به‌ترتیب یک و دو ساله است، تأکید کرد: دغدغه مردم در حوزه مسکن را برطرف خواهیم کرد.

نیکزاد در ادامه با اشاره به اینکه تمام روستاهای بالای 20 خانوار دارای طرح هادی مصوب هستند، اضافه کرد: سالانه باید 4000 طرح هادی مورد بازنگری قرار گیرد که سال گذشته طرح هادی 4300 روستا بازنگری شد.

وی با یادآوری این‌که از محل اعتبارات ملی، استانی و قیر بالغ بر 9215 میلیارد تومان برای اجرای طرح هادی 8956 روستا هزینه شد، اظهار کرد: در استانهای شمالی (دریای خزر) با توجه به اینکه اجازه نداریم شالیزار یا جنگل را برای توسعه روستاها جهت ساخت مسکن از بین ببریم، ساختمان‌های دو و سه طبقه در روستاها ساخته می‌شود تا مشکل جوانان در حوزه مسکن رفع شود.

وی یادآور شد: در حوزه بازسازی نیز نحوه عملکرد جمهوری اسلامی ایران قابل ستایش است. تهدیدات ناشی از سیب، زلزله و... به فرصت تبدیل شده است. بنیاد مسکن در بحث بازسازی حلقه اتصال بین مردم، دولت، مسئولان، گروه‌های جهادی و... است. از همان لحظه اول که با وقوع حادثه مواجه می‌شویم بنیاد با تمام توان به کمک دستگاه‌های امدادرسان می‌شتابد.

وی بیان کرد: در مرحله بعدی پرونده‌ها تشکیل می‌شود و این آمار بیس کار برای همه دستگاه‌ها است. بازسازی مناطق سیل‌زده و زلزله‌زده را به تأمین اعتبار گره نزده‌ایم، این‌گونه نمی‌شود. بنیاد مسکن از همان دقایق ابتدایی، کار بازسازی مناطق سیل‌زده و زلزله‌زده را آغاز می‌کند.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از برنامه‌ریزی برای مهار آب در بارندگی‌ها خبر داد و گفت: با مدیریت درست بارشها هم مشکل خشکسالی حل می‌شود هم مسائل مربوط به سیل.

نیکزاد از برنامه‌ریزی برای ساخت 75 هزار مسکن برای محرومان با مشارکت نهادهای انقلابی و سازمانهای دولتی از جمله بنیاد مستضعفان، بهزیستی و... خبر داد و با اعلام اینکه "واحد‌های مذکور را در دل پروژه‌های بنیاد مسکن توزیع می‌کنیم"، اضافه کرد: بانک ماشین‌آلات بنیاد مسکن در اختیار بنیاد استانی است که در حوادث به کمک ستادهای بازسازی می‌آیند. سال گذشته حدود 300 دستگاه ماشین‌آلات خریداری و تعدادی از آنها تحویل شده است و مابقی تا خرداد امسال تحویل می‌شود.

وی با یادآوری این‌که 70 درصد واحد‌های روستایی سنددار شده است، گفت: تاکنون 3.8 میلیون سند برای روستاها و شهرها صادر شده است که اختلافات ملکی را به صفر می‌رساند، ضمن اینکه از این اسناد می‌توان برای دریافت وام استفاده کرد.

وی همچنین با توجه به تأمین رایگان زمین نهضت ملی مسکن توسط وزارت راه و شهرسازی، گفت: ساخت واحد‌های این طرح از آورده مردم و وام عملیاتی می‌شود.

وی با بیان اینکه واحد‌های 100متری حدود 700 میلیون تومان هزینه دارد که بخشی از آن باید توسط مردم از طریق آورده تأمین شود، اظهار کرد: در بندرعباس پروژه بنیاد مسکن 10طبقه است، در شهر سیرجان 5طبقه است. در بندرعباس قالب تونلی و در سیرجان به‌صورت ستون بتنی ساخته می‌شود.

وی با تأکید به اینکه در بحث قیمت ساخت هیچ متقاضی بلاتکلیف نمانده است، اضافه کرد: به دوستان توصیه کرده‌ایم عددی را به متقاضیان اعلام کنند تا بتوانند 100 هزار تومان کمتر از آن را دریافت کنند.

وی با اعلام اینکه هزینه ساخت هر مترمربع واحد مسکونی در بافت فرسوده شهر تهران حدود 10 میلیون تومان برای ساختمان‌های 4 تا 5 طبقه است، تصریح کرد: پیشرفت فیزیکی این واحدها 30 درصد است که روند تحویل آنها از سال 1403 آغاز می‌شود.

وی بیان کرد: سال گذشته در قم واحدهای نهضت ملی مسکن با قیمت تمام‌شده 6 میلیون تومان ساخته شده که قیمت همان واحدها امروز هر مترمربع 24 تا 25 میلیون تومان است.

وی درباره موجودی حساب 100 امام(ره) گفت: موجودی حساب 100 حضرت امام انتها ندارد و سرمایه ما جیب مردم است.

وی همچنین درباره وام مسکن روستایی گفت: با توجه به شعار سال، وام 200 میلیون تومانی مسکن روستایی امسال افزایش نمی‌یابد و روستاییان عزیز بر این اساس برنامه‌ریزی کنند.

انتهای پیام/+

 
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه

خرید بلیط چارتر هواپیما

آراد برندینگ

آی روتایل

آراز کمیکال

سیر فروش

گواندو روپ

استیل شفت

شامپو

روغن موتور تیکُل

گِرِیپ سید

بازار روفرشی