تغییر جنسیت

بازیگران ایرانی که تغییر جنسیت دادن + عکس قبل و بعد

بازیگران ایرانی که تغییر جنسیت دادن + عکس قبل و بعد
کدخبر : 53385

تعدادی از بازیگران مطرح سینما و تلویزیون هستند که تغییر جنسیت دادند در این مطلب بیشتر با آنها آشنا شوید.

تغییر جنسیت به معنای تغییر وضعیت جنسیتی فرد است، که ممکن است با انتخاب یک جنسیت دیگر تحت قانون شناخته شود. تغییر جنسیت می‌تواند شامل عوارض فیزیکی و روانی بزرگی باشد، و در برخی کشورها، برای آن نیاز به مجوز و شرایط خاصی وجود دارد.در بسیاری از کشورها، افرادی که تصمیم به تغییر جنسیت خود می‌گیرند، باید رویای جنسیت جدید خود را به پزشکان و دیگر متخصصین نشان دهند، و باید عمل جراحی تغییر جنسیت را انجام دهند تا به عنوان جنس جدید خود شناخته شوند. همچنین، برای تایید تغییر جنسیت، ممکن است نیاز به ارائه مدارک مانند گواهی‌نامه تولد جدید، پاسپورت و سایر سند‌ها باشد.

در سراسر دنیا سلبریتی ها و افراد مشهور در معرض توجهات فراوانی هستند و به علت انبوه طرفدارانشان، تمام بخش های خصوصی و عمومی زندگی آنها مورد قضاوت میباشد.

در کشور ما نیز این رویه فارغ از درست و غلط بودن آن، برقرار است و اغلب طرفداران این هنرمندان دوست دارند جزئیات هرچه بیشتری از زندگی خصوصی آن ها بدانند.

تغییر جنسیت  به معنای تغییر زندگی است؛ اما این تغییر تنها به شجاعت خود فرد بستگی ندارد و اگر در درجه اول حمایت خانواده و بعد گروه دوستان را نداشته باشد؛ می تواند در میانه راه بشکند و بریزد. این تغییر برای افراد مشهور و معروف مانند سلبریتی ها و همین نمونه آخر مازیار لرستانی بسیار دشوارتر و سخت تر است؛ خصوصا در جامعه ما که هنوز بسیاری از حقوق فردی به رسمیت شناخته نمی شود.

در این مطلب از سوربان به معرفی بازیگرانی پرداخته ایم که این شجاعت را به خرج داده و علی رغم سختی ها و ریسک های زیاد دست به تغییر جنسیت زده و زندگی تازه ای شروع کردند.

تغییر جنسیت

فرزانه ارسطو - سامان ارسطو : ترس طرد شدن داشتم!

سامان ارسطو بازیگر، کارگردان، نمایش‌نامه و فیلم‌نامه‌نویس شاهرودی است. او در زمیته تاتر هم آموزش می داد و تا سال 1378 با نام فرزانه و هویت زنانه شناخته می شد اما همان سال  و زمانیکه  ۴۱ ساله شد، تطبیق جنسیت داد.نام خود را سامان گذاشت و ازدواج هم کرد. ازدواج دوازده ساله اول به سامان نرسید و خراب شد اما او حدود 8 ساال پیش  دوباره ازدواج کرد.

او هم بازیگری کرده و هم کارگردانی و در مصاحبه ای درباره وضعیت زندگی اش گغته است:« ترس از طرد شدن باعث شد مدت‌ها برای آشکار سازی  این کار اقدام نکنم  اما سرانجام در سال ۱۳۸۷ تصمیمم را گرفتم و تغییر جسنیت دادم»

تغییر جنسیت

شهره لرستانی - مازیار لرستانی

مازیار لرستانی زاده 31 خرداد 1345 در تهران می باشد. مازیار لرستانی فارغ‌التحصیل رشته کارگردانی تئاتر از دانشکده هنرهای زیبای می باشد. مازیار لرستانی بازیگری خود را با چندین تئاتر شروع کردو نخستین تجربه سینمایی او با فیلم نیاز در سال 1370 شروع شد. مازیار لرستانی تجربه نویسندگی برای چندین فیلم کوتاه را هم دارد. مازیار لرستانی، چهارشنبه 22 تیر 1401 از تطبیق جنسیت خود خبر داد و‌ گفت نام مازیار را برگزیده‌است.

تغییر جنسیت

شایان افضلی - سایه افضلی

سایه افضلی متولد 11 اردیبهشت 1364 در اصفهان، هنرمند است او بعنوان یک پسر به دنیا آمد اما خیلی زود گرایشات متفاوت او آشکار شد تا اینکه بعد از خدمت سربازی تغییر جنسیت داد و حالا نویسنده و بازیگر می باشد.

شایان بعد از تغییر جنسیت نام سایه را انتخاب کرد و حالا که کسی او را نمیشناخت از اول شروع به ادامه فعالیت های هنری خود کرد او بعد از مدتی نیز ازدواج کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه

خرید بلیط چارتر هواپیما

آراد برندینگ

آی روتایل

آراز کمیکال

سیر فروش

گواندو روپ

استیل شفت

شامپو

روغن موتور تیکُل

گِرِیپ سید

بازار روفرشی