فولاد خوزستان

نقش‌آفرینی «فولاد خوزستان» در میزان تحقق شعار سال ۱۴۰۲

نقش‌آفرینی «فولاد خوزستان» در میزان تحقق شعار سال ۱۴۰۲
کدخبر : 53761

شرکت فولاد خوزستان پس از ثبت یک جهش چشمگیر در حوزه تولید و تامین نیازهای داخلی در سال گذشته، برنامه‌های خود برای سال ۱۴۰۲ را با توجه به تحقق شعار سال مبنی بر رشد تولید در جهت کمک به مهار تورم قرار داده است و معتقد است که سال جدید، سالی به یادماندنی برای فخوز خواهد بود.

به گزارش فاطمه باقری خبرنگار رصد اقتصادی‌، شرکت فولاد خوزستان با وجود مشکلات و محدودیت‌های تامین انرژی که در سال گذشته برای صنایع وجود داشت توانست یک عملکرد فوق‌العاده را در سال ۱۴۰۱ در حوزه رشد تولید و تامین نیازهای داخلی از خود برجای بگذارد. این شرکت فولادی با وجود رکود در بازارهای داخلی و خارجی فولاد، با تولید ۳ میلیون و ۵۹۲ هزار تن فولاد میانی از ابتدای فروردین تا انتهای اسفند سال ۱۴۰۱، رشد ۸ درصدی را نسبت به سال ۱۴۰۰ رقم زده است. 

در سال ۱۴۰۱، حجم تولید شرکت فولاد خوزستان در زمینه شمش فولادی به حدود ۲ میلیون و ۲۶۰ هزار تن رسید که نشان‌دهنده رشد قابل توجه ۴۳ درصدی نسبت به سال ۱۴۰۰ است. ذکر این نکته ضروری است که این شرکت در سال گذشته و برای مقابله با رکود در بازار داخلی و جهانی، تصمیم به افزایش سهم شمش در تولیدات خود گرفت. این تصمیم به دلیل کاهش قیمت اسلب و مقاطع تخت فولادی در مقایسه با شمش و مقاطع طویل، همچنین نیاز به تأمین بهتر نیازهای نوردکاران مقاطع طویل اتخاذ شد. 

درآمد فروش محصولات فولاد خوزستان در سال ۱۴۰۱ در مجموع ۵۳ هزار و ۶۴ میلیارد تومان بوده که رشد ۶ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن نشان می‌دهد و این امر در حالی محقق شد که رکودی از اوایل خرداد گذشته در بازارهای جهانی پدیدار شد. 

به گفته مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان؛ مجموعه برنامه‌ها و تلاش کارکنان این شرکت در سال گذشته با وجود مشکلات رکود در بازارهای فولاد جهانی و داخلی و همچنین اعمال محدودیت برق در فصل تابستان و محدودیت همزمان گاز و برق در پاییز و زمستان بر این قرار گرفت که این چالش‌ها را به‌نحوی مدیریت کند که رشد تولید و درآمد فروش شرکت محقق شود. 

فولاد خوزستان در سال ۱۴۰۱ حدود ۱ میلیون و ۲۶۸ هزار تن فولاد میانی به کشورهای خارجی صادر کرد و جایگاه خود به‌عنوان بزرگ‌ترین صادرکننده فولاد ایران را حفظ کرد. این میزان فروش صادراتی، درآمد ارزی ۸۰۰ میلیون دلاری برای کشور به همراه داشت.

شرکت فولاد خوزستان به عنوان تامین کننده نیازهای داخلی در زنجیره ارزش فولاد در جنوب کشور، همواره سعی داشته تا بر مبنای فرامین و منویات رهبر معظم انقلاب حرکت کرده و نقشه راهی را که معظم‌له در جهت عبور از بحران‌های اقتصادی و کاهش تورم برای مجموعه‌‌های تولیدی و اقتصادی تبیین می‌کنند را در برنامه‌های خود همواره اجرا نماید. برای نمونه می‌توان به تقدیر اخیر مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خوزستان از عملکرد شرکت فولاد خوزستان در خصوص اجرای فرامین راهبردی رهبر معظم انقلاب، اشاره کرد.

فولاد خوزستان، با جهش چشم گیر درآمدی خود در اسفند سال ۱۴۰۱ نوید رشد فوق العاده درآمد فروش در سال ۱۴۰۲ را داد. درآمد فروش محصولات این شرکت در ماه پایانی سال گذشته، ۷۶۵۰ میلیارد تومان بوده که رشد قابل توجه ۵۳/۲ درصدی را نسبت به بهمن ۱۴۰۱ نشان می‌دهد.

فخوز در زمستان گذشته عملکرد قابل قبولی در حوزه رشد درآمد فروش داشته که می‌تواند نویددهنده رشد درآمد فروش آن در سال ۱۴۰۲ باشد. درآمد فروش محصولات فولاد خوزستان در زمستان سال ۱۴۰۱ به ۱۶ هزار و ۳۷۶ میلیارد تومان رسید که رشد ۲۷ درصدی نسبت به فصل پاییز ۱۴۰۱ را نشان می‌دهد.

سال ۱۴۰۲ نیز همچون سال‌های گذشته و برمبنای رفع چالش‌ها در حوزه‌های اقتصادی، توسط رهبر انقلاب نامگذاری شد که بر این اساس افزایش میزان تولید در جهت برابری عرضه و تقاضا با هدف کاهش تورم و افزایش در سبد معیشت مردم برای برنامه‌های بنگاه‌های تولیدی و اقتصادی مدنظر قرار گرفت.

فولاد خوزستان، برای سال جدید برنامه‌‌‌های جامعی را برای تمام حوزه‌‌‌های تولید، فروش، توسعه و بومی‌‌‌سازی در دستور کار خود قرار داده است که از جمله آنها می‌توان به برنامه تولید ۳/ ۸ میلیون تن فولاد میانی (بیلت، بلوم و اسلب)، برنامه‌ریزی برای صادرات ۲میلیون تن فولاد با هدف ثبات نرخ ارز و مهار تورم از طریق تامین همزمان نیازهای ارزی شرکت و افزایش درآمدهای ارزی کشور، اشاره کرد.

علاوه بر این، این شرکت قصد دارد تا در سال ۱۴۰۲ همانند سال‌های گذشته برای اولویت اصلی خود یعنی تامین نیازهای داخلی، ۱/ ۸ میلیون تن شمش و اسلب به بازار داخلی عرضه کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه

خرید بلیط چارتر هواپیما

آراد برندینگ

آی روتایل

آراز کمیکال

سیر فروش

گواندو روپ

استیل شفت

شامپو

روغن موتور تیکُل

گِرِیپ سید

بازار روفرشی