فولاد ارفع

فولاد آبدیده ارفع آماده برای رشد تولید

فولاد آبدیده ارفع آماده برای رشد تولید
کدخبر : 53831

شرکت آهن و فولاد ارفع در سال ۱۴۰۱ با وجود اعمال محدودیت‌های شدید انرژی توانست عملکرد درخشانی را در حوزه‌های تولید و فروش تا صادرات و سودآوری در امسال به ثبت برساند. ثبت عملکرد مناسب و قوی از ارفع موجب شد که این مجموعه به صورت یک فولاد آبدیده، تمام برنامه‌های خود را در سال جدید با جدیت بیشتری براساس افزایش در تولید دنبال کند.

به گزارش بهزاد نورایی خبرنگار رصد اقتصادی، فولاد ارفع با رشد 57 درصدی فروش، رشد 40 درصدی صادرات و جهش 30 درصدی سودآوری! در شرایطی این سال سخت را به خوبی پایان رساند که خبر تعطیلی کامل خطوط تولید این شرکت در زمستان سخت فولادی‌ها، روی سامانه کدال رفت و خاموشی بیش از 40 روزه کوره ذوب را تجربه کرد.

رشد ۶۶ برابری تولید فولاد در ایران مرهون بومی سازی دانش فنی تولید فولاد و تکمیل زنجیره تولید و سرمایه گذاری گسترده بنگاه های بزرگ و پیشرانی همچون شرکت آهن و فولاد ارفع بوده است که علیرغم همه محدودیت ها برنامه تولید خود را به خوبی مدیریت کرد.

شرکت فولاد ارفع یکی از اهداف اصلی افزایش ظرفیت در محصول نهایی خود را دستیابی به سهم بیشتر بازار و توسعه بازارهای داخلی و خارجی قرار داده است. درحال حاضر ۱۳۰۰ نفر مستقیم در مجتمع مشغول به‌کار هستند که با استاندارهای اشتغال در صنعت فولاد (به‌ازای هر یک نفر مستقیم، ۴ نفر غیر مستقیم مشغول به‌کار هستند) تعداد شغل‌های ایجاد شده بالغ بر ۶۵۰۰ شغل می‌شود.

آهن و فولاد ارفع در پی تکمیل تولیدات زنجیره ارزش فولاد، مواداولیه خود را از شرکت چادرملو که سهامدار عمده آن است تامین می‌کند. گندله نیاز اصلی خطوط تولید فولاد ارفع است و در همین راستا شرکت معدنی و صنعتی چادرملو یکی از تامین‌کنندگان اصلی خوراک اولیه این شرکت به‌شمار می‌رود. حضور و مشارکت این شرکت در طرح‌های توسعه‌ای با هدف افزایش ظرفیت محصول نهایی، دستیابی به سهم بیشتر بازار و توسعه بازارهای داخلی و خارجی در توسعه زنجیره فولاد قرار دارد. 

شرکت آهن و فولاد ارفع در حوزه توسعه تولید دارای عملکرد بسیار موفقی بوده است و این شرکت در یک سال اخیر موفق شد ظرفیت واحد تولید آهن اسفنجی خود را با ۵۰ درصد افزایش از ۸۰۰ هزار تن به ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تن در سال برساند و در گام بعد نیز ظرفیت واحد فولادسازی خود را با ۲۵ درصد افزایش از ۸۰۰ هزار تن به ۱ میلیون تن رساند.

با توجه به عملکرد قوی ارفع در سال گذشته، پیش‌بینی سود خالص در محدوده 3500 میلیارد تومان برای ارفع قابل دستیابی است، چرا که ارفع توانست رشد 50 درصد سودآوری در این سال سخت نسبت به سال گذشته را به ثبت برساند. ثبت این میزان رشد در سودآوری سبب شده است که شرکت آهن و فولاد ارفع و مجموعه تیم‌های مدیریتی و کارکنان تمام تلاش خود را برای دستیابی به یک برنامه منسجم و افزایش سهم و سودآوری در بازار فولاد سال ۱۴۰۲ به کار بگیرند.

شروع حرکت فولاد ارفع در مسیر ایفای نقش توسعه‌ای سال ۱۴۰۲ از قدم گذاشتن به جایگاه صنایع بالادستی است. شرکت آهن و فولاد ارفع به عنوان برنده مزایده بسته سرمایه گذاری اکتشافی آهن در استان هرمزگان مشتمل بر ٦پروانه اکتشاف، ورود به صنایع بالادستی صنعت فولاد را رسما اعلام کرد. 

با توجه به پتانسیل موجود، آغاز عملیات اکتشاف در این پهنه می‌تواند منجر به افزایش نرخ اکتشاف در کشور و معرفی ذخایر جدید شود. سرمایه‌گذاری جدید ارفع در بخش معدن نویدبخش تکمیل زنجیره تامین مواد اولیه در صنعت فولاد است.

شرکت آهن و فولاد ارفع از طریق مشارکت در طرح‌های توسعه‌ای مرتبط با توسعه زنجیره ارزش فولاد، دستاوردهای مطلوبی را در این زمینه کسب کرده است. این شرکت با عملکرد قوی در بخش تولید شمش فولادی و آهن اسفنجی جز یکی از بهترین شرکت های حوزه فلزی بورس کالا است که توانست در راستای سوددهی به ذینفعان عملکرد بسیار قابل قبولی را ثبت کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه