دانش آموزان | دانش آموزان پسر | دانش آموزان دختر

خانواده دانش آموزان بخوانند | خبر فوری

خانواده دانش آموزان بخوانند | خبر فوری
کدخبر : 54308

این روزها اکثر شهرهای بزرگ کشور نیز با این وضعیت مواجه‌اند.

پس از دستور رییس قوه قضائیه درخصوص استرداد وجوه غیرقانونی دریافتی از اولیای دانش‌آموزان در تعطیلات متعدد مدارس به علت آلودگی هوا در سال گذشته، وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد، هزینه‌های دریافتی از اولیا به آن‌ها بازگردانده خواهد شد.

آلودگی هوا در استان تهران، برای دومین هفته، مدارس را به تعطیلی کشاند و ماه گذشته هم دو هفته پیاپی، مدارس تهران را تعطیل کرد. این روزها اکثر شهرهای بزرگ کشور نیز با این وضعیت مواجه‌اند. پیش از این نیز در بازه‌های زمانی مختلف از آغاز سال تحصیلی شاهد تعطیلی  مدارس بوده‌ایم.

دانش آموزان طلبکار می شوند!

دانش آموزان

با توجه به طولانی شدن تعطیلی مدارس، بسیاری از خانواده‌ها با چالش "پرداخت هزینه سرویس مدارس" به ازای روزهای تعطیلی مدارس مواجه هستند و پیمانکاران در تماس با خانواده‌ها خواستار واریز هزینه به ازای روزهای تعطیل هستند!

حال پرسش این است، با وجود تعطیلی طولانی مدارس و عدم فعالیت سرویس مدارس در روزهای تعطیل به واسطه آلودگی هوا، آیا والدین باز هم ملزم به پرداخت شهریه کامل سرویس مدرسه دانش‌آموز خود هستند یا به تعداد روزهای تعطیل باید از مبلغ کل ماهیانه هزینه سرویس مدرسه کسر شود؟

محمدمهدی کاظمی؛ معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در این باره گفته است: نظر آموزش و پرورش این است که شرکت‌های پشتیبان و سرویس‌دهنده هزینه ایامی که دانش‌آموزان تعطیل بوده و به مدرسه نرفته‌اند را عودت  دهند.

همچنین پیش از این شهلا باقری؛ مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش به تسنیم گفته بود: ممکن است در قرارداد سرویس مدارس ذکر شده باشد "هزینه سرویس، ماهانه پرداخت شود" در چنین شرایطی، والدین می‌توانند به ازای روزهایی که مدرسه تعطیل است، هزینه نپردازند. پیمانکاران، انجمن اولیا و مربیان مدارس و خانواده‌ها با یکدیگر گفت‌وگو کرده و به تفاهم برسند تا بتوان روزهای تعطیل را از هزینه سرویس مدارس کسر کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه