منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام

افزوده شدن ۷۳ سرمایه گذار جدید در پیام/ برنامه ریزی برای تولید یک میلیون گوشی همراه

افزوده شدن ۷۳ سرمایه گذار  جدید در پیام/ برنامه ریزی برای تولید یک میلیون گوشی همراه
کدخبر : 54690

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام با اشاره به استقرار ۳۰۰ شرکت و واحد تولیدی در این منطقه گفت: امسال ۷۳ سرمایه گذار جدید به مجموعه پیام افزود خواهد شد که پیش بینی می شود ۷۵ درصد از این واحدها در حوزه فناوری های نوین باشند.

به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام، مهندس اکبر قنبرپور عصر چهارشنبه در نشست خبری در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی اینوتکس ۲۰۲۳ با اشاره به اینکه هم اکنون ۷۰ درصد  از واحدهای تولیدی فعال در این منطقه در حوزه فناوری های نوین، ارتباطات و الکترونیک هستند، تصریح کرد: با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته با هدف تبدیل شدن پیام‌ به قطب اقتصاد دیجیتال، برنامه هایی از جمله راه اندازی واحدهایی  برای  تولید گوشی تلفن همراه در این منطقه انجام شده که با اقدامات صورت‌گرفته در سالی که گذشت ۵۰۰ هزار دستگاه تولید شد.

وی اضافه کرد: 

امسال نیز یک میلیون دستگاه گوشی تلفن همراه توسط مجموعه های مستقر در پیام تولید که یک سوم این دستگاه ها هوشمند خواهند بود.

قنبرپور بومی سازی تجهیزات شبکه و توسعه آنها را از دیگر برنامه ها در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام عنوان کرد و گفت: در همین رابطه ۱۷ مورد محصول توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات شناسایی شده که هدفگذاری ما این است که این محصولات در پیام پس از بومی سازی به مرحله تولید برسند.

قنبرپورفعال کردن سه هزار رک در پیام را از دیگر برنامه ها، عنوان کرد و افزود: از این میزان تا کنون ۱۰ درصد محقق شده است .

وی در ادامه با اشاره به برگزاری دوازدهمین نمایشگاه بین المللی اینوتکس خاطر نشان کرد: یکی از اهداف منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین‌المللی پیام برای حضور در این نمایشگاه، شناسایی و جذب سرمایه گذاران‌در بخش های مختلف  برای  استقرار و سرمایه گذاری در این منطقه است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه

خرید بلیط چارتر هواپیما

آراد برندینگ

آی روتایل

آراز کمیکال

سیر فروش

گواندو روپ

استیل شفت

شامپو

روغن موتور تیکُل

گِرِیپ سید

بازار روفرشی