بنیاد علم و فناوری مصطفی

سومین دوره رقابت علمی کنز به ایستگاه پایانی رسید/ ۶ منتخب تقدیر شدند

سومین دوره رقابت علمی کنز به ایستگاه پایانی رسید/ ۶ منتخب تقدیر شدند
کدخبر : 54723

سومین دوره رقابت علمی کنز در آیین پایانی با معرفی 6 منتخب از ایران، قطر، مالزی و جمهوری آذربایجان به کار خود پایان داد.

به گزارش ستاد ارتباطات و ترویج بنیاد مصطفی(ص)، آیین پایانی سومین دوره رقابت علمی کنز عصر جمعه 22 اردیبهشت در پارک فناوری پردیس و همزمان با اختتامیه اینوتکس ۲۰۲۳ برگزار شد. رئیس رقابت علمی کنز و عضو هیأت مدیره بنیاد مصطفی(ص)، در این آیین با اشاره به تاریخچه فعالیت های بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص) گفت: این بنیاد غیر از اعطای جایزه مصطفی(ص)، فعالیت های جنبی هم برگزار می کند.

سعید سهراب پور ادامه داد: نشست های استپ یکی از این برنامه ها است که با هدف ارتباط بیشتر دانشمندان جهان اسلام با همدیگر برگزار می شود. این نشست همزمان با چهار دوره جایزه مصطفی(ص) در تهران برگزار شده ولی در سال هایی که جایزه برگزار نمی شود، در دانشگاه های کشورهای دیگر برگزار شده است‌. 

وی ادامه داد: رقابت علمی کنز هم یکی از این فعالیت‌ها است. رقابت علمی کنز به طور اختصار به معنای کاربرد علم و دانش در جامعه با علامت اختصاری (KANS) برای دانشمندان زیر ۴۵ سال کشورهای اسلامی با هدف یافتن راه حل برای چالش های جامعه بشری برگزار می شود. استاد دانشگاه صنعتی شریف اظهار داشت: در این رقابت از دانشمندان جوان خواسته می شود ایده های خود را در قالب ویدئوهای ۵ دقیقه ای ارسال کنند‌. این ایده ها ابتدا غربالگری می شود و بعد از ارزیابی، انتخاب بعدی از بین آنها صورت می گیرد.

وی افزود: امسال ۸۸۱ اثر از ۲۲ کشور به دبیرخانه رسید که از این تعداد ۴۵۰ اثر در بخش آزاد و ۴۳۱ اثر در بخش ۷۸ چالش از ۱۶ پاویون بین المللی ارائه شده بودند.

سهراب پور اظهار داشت: بعد از انتخاب اولیه و ارزیابی در مرحله دوم ۲۰ نفر از ۱۲ کشور از جمله کشورهای ایران، مالزی، اردن، پاکستان، برونئی، هند، ویتنام، قطر، آذربایجان، هند، اردن و عمان انتخاب و معرفی شدند و در داوری نهایی ۶ نفر که به شکل برخط، ایده های خود را برای داوران معرفی کردند، منتخب شدند.

استاد دانشگاه صنعتی شریف اظهار داشت: بعد از یک سال تلاش دبیرخانه و همکاری ۱۰۰ داور با دبیرخانه، بهترین آثار انتخاب و ۶ منتخب امروز معرفی و تجلیل می شوند.

به گفته سهراب پور امسال پارک فناوری پردیس، همراه اول فولاد مبارکه و بانک رسالت حامیان این رویداد علمی بودند.

وی اظهار امیدواری کرد این رویداد رشد و توسعه یافته و در سایه آن رفاه و زندگی مردم جهان بهتر شود.

در ادامه این آیین، مهدی صفاری نیا مدیر بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص)، احدزاده رئیس مرکز همکاری های تحول و پیشرفت، سعید سهراب پور رئیس رقابت علمی کنز، حسن ظهور عضو هیات مدیره بنیاد مصطفی(ص)، ابراهیم حاج ابراهیمی عضو هیات مدیره بنیاد مصطفی(ص) و سیدعلی عمرانی مدیر اجرایی بنیاد مصطفی(ص) جوایز منتخبین را اهدا کردند‌.

سینا مظفری استادیار دانشگاه علوم پزشکی مشهد در شاخه فناوری‌های پزشکی، اعظم کرمی دانشیار دانشگاه کرمان در شاخه فناوری های ارتباطات و هوش مصنوعی،  نور فائزه ابوالقاسم دانشیار دانشگاه علم مالزی در حوزه کشاوزی، سیتی فوزیه توها در شاخه فناوری ارتباطات و هوش مصنوعی، دکتر ایمان صالح در شاخه کشاورزی و صنایع غذایی و نادر عطایف به عنوان دانشمند زیر ۳۰ سال و در بخش دانشمندان آینده به عنوان منتخب جوایز خود را دریافت کردند. جوایز  منتخبین این رقابت شامل نشان طلای ۳۰ گرمی، لوح تقدیر، نشان کنز و امتیاز ویژه استفاده از پلتفرم های شبکه سازی بنیاد مصطفی(ص) است.

رقابت علمی کنز (کاربرد علم و اندیشه در جامعه Knowledge Application and Notion for Society (KANS)) با تمرکز و توجه ویژه به جامعه علمی و محققان جوان جهان اسلام به عنوان آینده‌سازان تمدن نوین اسلامی، برگزار می‌شود. در این رقابت دانشمندان جوان شامل دانشجویان، مخترعان، پژوهشگران و اساتید جوان زیر ۴۵ سال جهان اسلام می‌توانند با ارسال دستاوردهای علمی و فناوری خود شامل ایده، مقاله، کتاب، اختراع و محصولات جدید به دبیرخانه رقابت در قالب فایل تصویری در این رقابت شرکت کنند. اولین دوره رقابت علمی کنز سال 1397 و دومین دوره سال 1401 برگزار شد. فراخوان شرکت در سومین دوره از آبان 1401 منتشر شد و علاقه‌مندان تا بهمن فرصت داشتند آثار خود را برای دبیرخانه ارسال کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه

خرید بلیط چارتر هواپیما

آراد برندینگ

آی روتایل

آراز کمیکال

سیر فروش

گواندو روپ

استیل شفت

شامپو

روغن موتور تیکُل

گِرِیپ سید

بازار روفرشی