سازمان منطقه آزاد کیش

تجلیل از راهبران فرهنگی و گردشگری ستاد نوروزی 1402 کیش

تجلیل از راهبران فرهنگی و گردشگری ستاد نوروزی 1402 کیش
کدخبر : 54795

در مراسمی با حضور برخی از مسوولان سازمان منطقه آزاد کیش، ائمه جمعه و جماعات، فرماندهان انتظامی و بسیج سپاه ناحیه مقاومت کیش و جمعی از بسیجیان، راهبران فرهنگی و گردشگری ستاد نوروزی کیش تجلیل شدند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش در این مراسم که  شامگاه شنبه 23 اردیبهشت در سالن خوارزمی مرکز همایش های بین المللی کیش برگزار شد، یاسر معاصر معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش با قدردانی از همراهی و همکاری کمیته های چندگانه ستاد هماهنگی خدمات سفرهای نورزی، تعامل ایجاد شده میان دستگاه های را مثبت ارزیابی کرد و گفت: چنین تجربه ای در مسیر دانایی شکل گرفت و ما باید به این مهم توجه داشته باشیم که هیچ قدرتی به اندازه مشارکت مردم در امور زندگی و نظم جامعه موثر نخواهد بود که این امر با آگاهی بخشی درست به آنها و نقش آفرینی، محقق می شود.

وی، اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منکر در صورتیکه درست معنا و اجرا شود، می تواند محور تمدن و نظام اسلامی باشد، بنابراین در شیوه و روش ها استفاده از ابزار اقناعی می تواند جایگزین ابزار اجباری شود.

حجت الاسلام و المسلمین علیرضا بی نیاز امام جمعه کیش نیز از سازمان منطقه آزاد برای پشتیبانی بخش های مختلف در اجرای طرح "راهبران فرهنگی و گردشگری" همچنین نهاد ها و دستگاه های مختلف سطح جزیره، روحانیون، مبلغان و مداحان، رسانه ها، صدا و سیما و بسیجیان، برای تلاش فراوان و اهتمام ویژه ای که به امر فرهنگی داشتند، تقدیر کرد.

امام جمعه کیش توجه به مسائل فرهنگی را امری ارزشمند برشمرد و گفت:برای تقارون نوروز امسال با ماه مبارک رمضان و حضور مهمانان و گردشگران نوروزی؛ در حوزه فرهنگی تدابیر خوبی اندیشیده شده بود.

حجت الاسلام و المسلمین علیرضا بی نیاز افزود: باید در همه حوزه ها و سیاست گذاری ها و ترسیم نقشه راه فرهنگی، برنامه ریزی های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت داشته باشیم و با همفکری همه بخش ها شاهد نتایج مثبت آن خواهیم بود.

وی خاطر نشان کرد: فرهنگ باید در اولویت امور باشد و این امر همت والای مردم و مسئولان و پرهیز از تند روی در کنار دغدغه مردم دلسوز؛ همکاری و هم افزایی دستگاه ها در حل مشکلات را می طلبد، بنابراین در عرصه فرهنگ، افراد در هر جایگاهی باید به مسئولیت و وظایف خود عمل کنند تا وضعیت فرهنگی مطلوب جزیره کیش به عنوان یک الگو در سطح کشور نیز مطرح شود.

امام جمعه جزیره کیش در ادامه افزود: ما در بحث عفاف و حجاب باید بهتر عمل کنیم ، مطالبه گران مردمی و بسیجیان باید در میدان باشند و به این مهم توجه کنند که در مسائل فرهنگی پیش از آمر به معروف بودن، عامل معروف باشند.

سرهنگ میرزاده فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه کیش نیز در این مراسم گفت: در یک هم اندیشی تحت عنوان شورای راهبردی با حضور مسئولان کیش، امام جمعه و اعضا شورای تامین، مصوباتی مطرح شد تا راهبران فرهنگی در مسائلی از جمله امر به معروف، راهنمایی و اطلاع رسانی به گردشگران، جلوگیری از ساختار شکنی  و ایجاد فضایی آرام همراه با رعایت قوانین کمک کنند.

وی افزود: در ایام تعطیلات نورزو از 24 اسفند 1401 تا 24 فروردین امسال، با نقش آفرینی موثر راهبران فرهنگی ما در اجرایی شدن این طرح همچنین راهنمایی های فرماندهی انتظامی و روحانیون معزز آثار و نتایج خوبی رقم خورد و اقدامات ارزشمندی شکل گرفت تا ایام نوروز میزبان شایسته گردشگران کیش باشیم.

سرهنگ میرزاده، گفت: ما می توانیم در زمینه کارهای فرهنگی الگوی دیگر استان ها باشیم همانطورکه تا امروز در هیچ یک از شهرهای دیگر طرحی به این نظم و مدیریت اجرا نشده است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه کیش افزود: امر به معروف تنها محدود به عفاف و حجاب نیست بلکه توجه به نگرانی های مردم در خصوص مسکن، ورود خودرو، عدم ثبات مدیریتی در کیش و ایجاد مشکلات عدیده همچنین اصلاح فرایندها در کنار راهبری فرهنگی، باید به عنوان مسائل اجتماعی مد نظر قرار گیرد.

علی اصغر جمالی فرمانده نیروی انتظامی ویژه و دریابانی کیش نیز با تجلیل از راهبران فرهنگی و گردشگری ستاد نوروزی کیش و دست اندرکاران حوزه های مختلف، گفت:  اقدامات شایسته ای برای خدمت رسانی به گردشگران و ساکنان و مسافران در این طرح انجام شد و گردشگران به خوبی مورد تکریم و مهمان نوازی قرار گرفتند.

جمالی، اظهار داشت: یکی از ویژگی های کیش، سیال بودن جمعیت است بنابراین طرح ها باید استمرار داشته باشد تا شامل حال همه گردشگران و مسافران کیش شود و تاثیرگذاری آن مقطعی نباشد.

وی، تقویت اقدامات فرهنگی و ایجابی را یکی از مهمترین موضوعات در امور فرهنگی مطرح کرد و گفت: این مهم باید برای تاثیرگذاری بیشتر در زمینه امر به معروف و عفاف و حجاب مد نظر متولیان امر قرار گیرد.

گفتنی است در پایان این مراسم، از فرامرز صحرایی مدیرکل حراست سازمان منطقه آزاد کیش و حجت الاسلام مهدی ادیب امام جماعت مسجد امام جواد(ع) کیش به عنوان راهبران فرهنگی و گردشگری ستاد هماهنگی خدمات سفرهای نوروزی 1402 با اهدا لوح، قدردانی شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه

خرید بلیط چارتر هواپیما

آراد برندینگ

آی روتایل

آراز کمیکال

سیر فروش

گواندو روپ

استیل شفت

شامپو

روغن موتور تیکُل

گِرِیپ سید

بازار روفرشی