لامرد | جشن بزرگ مردمی غدیر

جشن بزرگ مردمی غدیر در لامرد برگزار میشود

جشن بزرگ مردمی غدیر در لامرد برگزار میشود
کدخبر : 56022

مصطفی زائری دبیر ستاد مردمی غدیر در لامرد گفت:اجتماع بزرگ غدیریون به همراه بزرگداشت سردار سلیمانی و دکتر معصومی با حضور پدر و برادر این خانواده شهید نخبه علمی که از خادمان بارگاه آقا امام رضا(ع) هستند در مرکز شهر لامرد برگزار میشود.

مصطفی زائری گفت:در شب عید غدیر بنا به سنت اطعام غدیر و تاکید روایات قرار است  ۱۰هزار پرس غذا طبخ و میان مردم و دوست داران و محبان مولا علی(ع) توزیع می شود و از گروه های هنری برای اجرای بازسازی و بازخوانی واقعه غدیر بهره مند خواهیم شد.

زائری دبیر ستاد مردمی غدیر، با بیان این موضوع که "جائزه سال مردمی غدیر" در سه بخش علمی، فرهنگی و اجتماعی به نام "فریدالدین" برنامه ریزی شده و به ۱۴ نفر اعطاء خواهد شد،افزود: با تشکیل کمیته علمی برای جشن مردمی غدیر از افراد نخبه و شاخص که با ایتم های گوناگونی که از قبل مشخص شده و در این کمیته معین شده تجلیل خواهند شد.

وی ادامه داد: جائزه سال فریدالدین را به افرادی همچون علامه محمودی علامرودشتی از علمای بنام جهان اسلام، خانواده معظم شهدا و افرادی همچون نماینده فقید لامردومهر، زنده یاد دکتر حیاتی، حاج محمود حاج حیدر، حیدری پور مدیرعامل بنیاد آفتاب، علی پور مدیر اجرایی جشن ازدواج آسان، قائدی مسول کمیته احرار، محمدی مسول گروه جهادی آتش به اختیار لامرد ومهر و... که در حوزه های اجتماعی در منطقه و شهرستان فعالیت های مثمر ثمری داشته و دارند تعلق خواهد گرفت.

زائری، علت نامگذاری جائزه سال به نام فریدالدین را شخصیت فرهنگی، علمی، اجتماعی، معنوی شهید معصومی یاد کرد و گفت: این شهید والامقام که در حادثه تروریستی شاهچراغ به فیض عظمای شهادت نائل شدند از لحاظ علمی، فرهنگی و... در سطح بالا و از پیروان مولا علی(ع) بودند.

مصطفی زائری همچنین گفت: برای حمایت از جشن بزرگ مردمی  غدیر نیازمند موقوفات هستیم و به کمک متولیان به دنبال آنیم تا موقوفاتی را برای غدیر ایجادکنیم و از همه می خواهیم در این کار بزرگ در کنار ما باشند.

دبیر ستاد مردمی غدیر شهرستان لامرد گفت: برنامه جشن عید غدیر در روز شانزدهم تیرماه، در میدان امام شهر لامرد و به مدت سه ساعت برگزار خواهدشد.

زائری، از دیگر برنامه های جشن غدیر امسال را تهیه اقلامی همچون ۱۰هزار بادکنک،۱۰هزار پرچم کوچک غدیری(چاپ بر روی آن عکس شهید سلیمانی و شهید معصومی)، ۱۵هزار پوستر و راه اندازی۱۰۰ کاروان ماشینی غدیری و... با هماهنگی بخشداران در بخش ها و محلات ذکر کرد.

 دبیر ستاد مردمی غدیر در پایان؛ از کلیه دستگاه های اجرائی که در برپایی این جشن همگام و همسو بوده و کمک نموده اند و با ایجاد ظرفیت های خویش همچون، شهرداری، اداره ارشاد، اداره تبلیغات، جهادکشاورزی، دفتر امام جمعه، اصحاب رسانه، نیروهای نظامی و انتظامی  که برای برگزاری جشن غدیر تلاش کرده اند سپاسگزاری کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه