متقاضیان کالابرگ این خبر خوش را از دست ندهند | شارژ اضافی برای 3 دهک کم‌درآمد

متقاضیان کالابرگ این خبر خوش را از دست ندهند | شارژ اضافی برای 3 دهک کم‌درآمد
کدخبر : 57764

معاون امور رفاهی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی جزئیات اجرای طرح کالا برگ الکترونیکی برای سه دهک کم درآمد جامعه را تشریح کرد.

کالابرگ  | علیرضا عسگریان امروز در نشست خبری در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مورد جزئیات اجرای طرح  کالابرگ  الکترونیکی در کشور، گفت: طرح  کالابرگ  الکترونیکی بر اساس تکلیف قانون بودجه اجرا می‌شود که برای همه یارانه‌بگیران اعتبار  کالابرگ  الکترونیکی یک ماه زودتر از یارانه نقدی شارژ می‌شود که افراد می‌توانند با کارت بانکی سرپرست خانوار از 11 قلم کالای مورد نظر شامل مرغ، تخم‌مرغ، گوشت منجمد، قند و شکر، روغن، ماست، شیر، پنیر، ماکارونی و حبوبات خریداری کنند.

معاون امور رفاهی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: همچنین سه دهک کم درآمد خانوار علاوه بر اینکه یک ماه اعتبار یارانه آنها زودتر واریز می‌شود اگر بتوانند حداقل 50 درصد از یارانه 400 هزار تومانی خود را صرف خرید 11 قلم کالا کنند، در آن صورت 120 هزار تومان معادل 30 درصد یارانه اضافه به حساب آنها واریز می‌شود که از این شارژ اضافی هم باید برای خرید 11 قلم کالا استفاده کنند.

معاون امور رفاهی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین گفت: در حال حاضر جمعیت سه دهک کم درآمد جامعه شامل حدود 8 میلیون خانوار یا 29 میلیون نفر هستند که از این تعداد تا کنون یک میلیون خانوار معادل 3.2 میلیون نفر از کالابرگ الکترونیکی استقبال کرده‌اند و با اطلاع‌رسانی بیشتر در آینده میزان استقبال بیشتر خواهد شد.

عسگریان در مورد نحوه اطلاع از کالابرگ الکترونیکی گفت: افراد با نصب برنامک «شما» شبکه ملی اعتبار و یا کد دستوری #1463*500* از آدرس فروشگاه‌ها و 90 هزار فروشگاه همکار در طرح کالابرگ اطلاع پیدا کنند و با نصب برنامک شما نزدیک‌ترین فروشگاه طرف قرارداد با کالابرگ به آنها معرفی می‌شود.

 

وی همچنین گفت: تعداد فروشگاه‌های متصل به طرح کالابرگ در حال حاضر به 90 هزار فروشگاه رسیده که به زودی این تعداد به 100 هزار فروشگاه می‌رسد و به زودی پوسترهایی بر روی شیشه مغازه‌ها نصب خواهد شد که این فروشگاه متصل به طرح کالابرگ الکترونیکی است و مردم می‌توانند از آن فروشگاه‌ها برای کالاهای مورد نظر کالابرگ الکترونیکی استفاده کنند.

معاون امور رفاهی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین گفت: 11 قلم کالای حاضر در طرح کالابرگ الکترونیکی بر اساس تحقیقات حساب شده است و کم و زیاد شدن آن نیاز به تحقیقات زیاد و تأیید سازمان غذا و داور و انستیتو تغذیه دارد. 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه