بازنشستگان | بازنشستگان فرهنگی

خوش خبری برای بازنشستگان فرهنگی | جیب بازنشستگان فرهنگی پر پول شد

خوش خبری برای بازنشستگان فرهنگی | جیب بازنشستگان فرهنگی پر پول شد
کدخبر : 58369

حمیدرضا نجف‌پورکردی خبر داد افرادی که از دوم خرداد تا اول تیر امسال بازنشسته شده اند مبلغی به حسابشان واریز می شود.

بازنشستگان افرادی هستند که  شغلشان را ادامه نداد اند. بازنشستگان قشر بزرگی در ایران هستند. در ایران بازنشستگان مختلفی در رده های مختلف شغلی وجود دارد. باز نشستگان در ایران از احترام خاصی از طرف دولت بهره مند می شوند. دولت برای بازنشستگان تسهیلات مختلفی ارائه می دهد. بر اساس صحبت های حمیدرضا نجف‌پورکردی، مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان قرار است ملبغی برای برخی از بازنشستگان فرهنگی واریز شود که در ادامه آنرا می خوانید. 

مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان  از واریز ۱۵۵ میلیارد و ۱۵۳ میلیون ریال به حساب اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان که از دوم خرداد تا اول تیر ۱۴۰۲ بازنشسته شده‌اند خبر داد.

 حمیدرضا نجف‌پورکردی از واریز ۱۵۵ میلیارد و ۱۵۳ میلیون ریال به حساب اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان که از دوم خرداد تا اول تیر ۱۴۰۲ به افتخار بازنشستگی نائل آمده‌اند، خبر داد و گفت: این مبلغ شامل سود سال مالی منتهی به ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ بوده و سود سال مالی ۱۴۰۲ نیز طبق روال به حساب آنها واریز خواهد شد.

بازنشستگان

مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به اینکه مبلغ مذکور شامل واریزی عضو، واریزی تعهد دولت و سود ناشی از فعالیت‌های اقتصادی موسسه است که به حساب ۷۸۰ نفر از فرهنگیانی که عضو این صندوق بوده‌اند واریز شد، تصریح کرد: در راستای حفظ کرامت فرهنگیان عضو، پرداخت سهم‌الشرکه در سریع‌ترین زمان ممکن و کمتر از یکماه پس از دریافت اطلاعات بازنشستگی، به حساب آنها واریز شده است.

وی با اعلام اینکه این افراد همچنین شامل بازخریدها، فوتی‌ها، از کار افتاده‌ها و انصرافی‌ها هستند، افزود: با توجه به فراهم بودن زمینه افتتاح حساب غیرحضوری بانک سرمایه در سوپر اپلیکیشن فرهنگیان برای اعضای موسسه به آدرسszf.satpay.ir، واریزی‌ها به حساب بازنشستگان به عاملیت این بانک خواهد بود.

 نجف‌پور با تاکید بر تحول در ساختار امور اعضا در موسسه و نظام پرداخت سهم‌الشرکه اعضای بازنشسته به کمتر از یک ‌ماه، گفت: این مبلغ، اولین وجوهی است که فرهنگیان بازنشسته قبل از برقراری حقوق مستمری، به طور کامل و یکجا دریافت می‌کنند.

مدیرعامل موسسه تصریح کرد: فرهنگیانی که هنوز عضو صندوق نشده‌اند، می‌توانند با مراجعه به دفاتر نمایندگی موسسه در سراسر کشور یا ادارات تعاون آموزش و پرورش نسبت به عضویت در موسسه اقدام کنند تا از خدمات حین خدمت و سودآوری این مجموعه بزرگ اقتصادی در زمان بازنشستگی بهره‌مند شوند. همچنین فرهنگیانی که عضو موسسه هستند، می‌توانند نسبت به افزایش واریزی خود تا سقف ۵ درصد حقوق و مزایا اقدام کنند.

منبع : ایسنا

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

این خبر را از دست ندهید