سازمان منطقه آزاد اروند

جذب سرمایه گذار خارجی می تواند در توسعه منطقه تأثیر گذار باشد

جذب سرمایه گذار خارجی می تواند در توسعه منطقه تأثیر گذار باشد
کدخبر : 59294

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند، گفت: جذب سرمایه گذار خارجی می تواند در توسعه منطقه تأثیر گذار باشد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه آزاد اروند، علی زارعی در حاشیه بیست و سومین نمایشگاه تجارت و سرمایه‌گذاری چین (سیفیت ۲۰۲۳) با اشاره به اینکه سرمایه گذاری خارجی و رشد نیروی کار نقش اثر گذاری بر رشد اقتصادی کشورهای در حال توسعه دارد، افزود: شرکت در رویدادهای بین المللی که از اقصی نقاط جهان در آن حضور پیدا می کنند می تواند منجر به جذب سرمایه گذار خارجی شود که این مهم در توسعه اقتصادی مناطق آزاد، نقش بسیار موثری ایفا می کند.

 وی با تأکید براینکه سرمایه گذاران خارجی جهت ارتقای سطح رقابت پذیری و کسب سود بیشتر متمایل به سرمایه گذاری در مناطق مستعد و مزیت دار شده اند، خاطرنشان کرد: مناطق آزاد ایران به دلیل  امتیازات و مشوق های قانونی نسبت به سرزمین اصلی، می توانند این خواست مهم سرمایه گذاران خارجی را تأمین و محل مناسبی برای سرمایه گذاری باشند.

زارعی سیاست سال جاری دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد مبنی برشرکت در نمایشگاه های متعدد است را مثبت ارزیابی کرد وافزود: با حضور پررنگ در نمایشگاه ها و ارائه دستاوردها، قابلیت ها و بسته های سرمایه گذاری مناطق آزاد به شرکت های سرمایه گذار، ظرفیت های این مناطق به خوبی معرفی می شود. 

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند بیست و سومین نمایشگاه «سیفیت» که بزرگ ترین رویداد سرمایه گذاری چین محسوب می شود را یک امتیاز برای مناطق آزاد کشور دانست و گفت: با تدبیر دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، مناطق آزاد در پاویون جمهوری اسلامی دراین نمایشگاه حضور پیدا کردند و 850 بسته سرمایه گذاری خود را ارائه نمودند.

وی  با بیان اینکه منطقه آزاد اروند نیز 106 بسته سرمایه گذاری خود را به زبان های چینی و انگلیسی معرفی و به معرض عموم گذاشته است، تصریح کرد: شرکت دررویدادهایی که در خلال نمایشگاه انجام می شود؛ باعث خواهد شد مناطق آزاد پروژه ها و بسته های ویژه خود را معرفی و با برگزاری جلسات « B2B» امیدوار هستیم در این نمایشگاه بتوانیم سرمایه گذاران چینی را جذب منطقه آزاد اروند نمائیم. 

علی زارعی با توجه به تنوع در سرمایه گذاری، حضور در نمایشگاه را یکی از اصلی ترین راه های معرفی دستاوردهای شرکت ها و سازمان ها عنوان کرد و افزود: در زمان همه گیری کرونا با حضور شبکه های اجتماعی هیچگاه نمایشگاه ها در سطح دنیا تعطیل و کم رونق نشدند و با قدرت به کار خود ادامه دادند، چرا که نفس حضور در نمایشگاه ها جهت توسعه اقتصادی بسیار مهم است و اگر بخواهیم خودمان را در سطح بین المللی معرفی نمائیم، باید در نمایشگاه ها شرکت کنیم. 

این مقام مسئول دستاورد حضور در نمایشگاه چین (سیفیت ۲۰۲۳) برای اروند را مهم دانست و خاطرنشان کرد:  قطعا نمود منطقه آزاد اروند در این نمایشگاه بدون دستاورد نخواهد بود؛ تمام تلاش خود را خواهیم کرد با ارائه بسته های سرمایه گذاری و حضور در نشست های جانبی، سرمایه گذارهای چینی که علاقه مند هستند را به منطقه آزاد اروند دعوت کنیم. 

مدیرعامل و رئیس هیأت مدیره سازمان منطقه آزاد اروند،اذعان داشت:  طی نشست های متعدد در حاشیه این رویداد، متوجه تمایل حضور چینی ها در ایران شدیم و با توجه به فرصت هایی نظیر تولید آسان و ارزان برای صادرات به کشورهای حاشیه خلیج؛ ازجمله عراق و کویت؛ می توانیم بهترین نقطه جهت تولید کالا و صادرات برای آنها باشیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه