مدیر کل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران:

خدمات دهی به زوجین نابارور درراستای جوانی جمعیت و دسترسی آسان آنها به خدمات است​

خدمات دهی به زوجین نابارور درراستای جوانی جمعیت و دسترسی آسان آنها به خدمات است​
کدخبر : 60343

مدیر کل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران، یکی از فعالیت‌های مهم این سازمان در راستای افزایش دسترسی و توسعه خدمات سلامت محور برای بیمه شدگان درسال گذشته را پوشش خدمات به زوجین نابارور عنوان کرد.

به گزارش پایگاه خبری سازمان بیمه سلامت ایران، محمد اسماعیل کاملی افزود: دراین راستا ما توانستیم نزدیک به ۳۸ هزار زوج نابارور را در سال گذشته شناسایی و نشاندار کنیم که این بیماران بعد از اینکه در سامانه‌های الکترونیک سازمان نشان دار شدند به راحتی می‌توانند از حمایت‌های سازمان بیمه سلامت در پوشش خدمات درمانی ناباروری استفاده کنند.

وی افزود: در ۶ ماه اول سال جاری ما توانستیم بیش از ۵۰ هزار زوج نابارور را شناسایی کنیم و خدمات ناباروری را به آنها ارائه دهیم.

کاملی این درمان‌ها را شامل خدمات دارویی، تشخیصی، آزمایشگاهی و نیز تجهیزات مصرفی که برای درمان ناباروری موردنیازاست عنوان کرد.

این متخصص پزشک اجتماعی تصریح کرد: تحت پوشش قرار دادن زوجین نابارور این امید را در آنها زنده کرده که با حمایت سازمان بیمه سلامت و با پرداخت تنها ۱۰ درصد از هزینه‌ها بتوانند در راستای تولد فرزند گام برداشته و شاهد رشد جمعیت کشور باشیم .

به گفته دکتر کاملی در مقایسه با سال گذشته ما با رشد ۲۷۰ درصدی هزینه‌ها در حمایت از زوجین نابارور روبرو بودیم که سازمان بیمه سلامت توانسته حمایت مالی خوبی از این زوجین را به انجام برساند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه