بازنشستگان| همسان سازی حقوق بازنشستگان

تایید نهایی همسان سازی حقوق بازنشستگان| قالیباف موافقت خود را اعلام کرد

تایید نهایی همسان سازی حقوق بازنشستگان| قالیباف موافقت خود را اعلام کرد
کدخبر : 60667

پس از کشمکش های فراوان بالاخره همسان سازی حقوق ها نهایی شد.

به گزارش  رصد اقتصادی، خبر نهایی شدن همسان سازی حقوق  بازنشستگان را اینجا بخوانید. علی دهقان کیا، رئیس کانون کارگران بازنشسته تامین اجتماعی تهران گفت: پیگیری ها باعث شد تا رئیس مجلس جلسه ای ۳ ساعته با مسئولان دولت درباره متناسب سازی حقوق  بازنشستگان تامین اجتماعی داشته باشد. وی افزود: این مهم پس از پیگیری های حضوری،کتبی و تلفنی فراوان کانون عالی کارگران بازنشسته تامین اجتماعی وکانون های استانی درباره مزد و متناسب سازی با دکتر قالیباف رئیس مجلس انجام شد. وی خاطر نشان کرد: دکتر قالیباف جلسه ای با حضوراعضای کمیسیون اجتماعی مجلس و مسئولان سازمان برنامه و بودجه داشته است به طوری که در این جلسه دولت موافقت خود را با اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی اعلام کرده است.

او تصریح کرد: در پی این جلسه به اتفاق آقای اسدی رئیس کانون عالی کارگران بازنشسته تامین اجتماعی کشور و آقای بیات دبیر کانون عالی و عضو هیات امنای تامین اجتماعی دیداری با دبیر کمیسیون اجتماعی مجلس داشتیم و در پی آن فرمول پیشنهادی کانون عالی برای دائمی شدن متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی به رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس طی نامه ای مکتوب اعلام شد.

وی با تشکر از عیسی زاده رئیس فراکسیون بازنشستگان و اسماعیلی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس فرمول پیشنهادی کانون عالی کارگران بازنشسته را به شرح زیر اعلام کرد:

دولت مکلف است که ظرف مدت ۵ سال ضمن تادیه کامل بدهی حسابرسی شده خود به سازمان تامین اجتماعی و تعهدات قانونی جاری خود در قبال بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی را در لوایح بودجه سنواتی منظور نماید.سازمان تامین اجتماعی مکلف است از محل منابع در آمدی و نیز وصول مطالبات از دولت نسبت به متناسب سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران خود به نحوی که مستمری تعیین شده از صد در صد ضریب سال برقراری بازنشستگی( نسبت مستمری زمان برقراری نسبت به حداقل مزد) کمتر نباشد،اقدام نماید.آئین نامه اجرایی این حکم ظرف مدت حداکثر سه ماه از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تهیه و به تصویب هیات وزیران می رسد.

منبع:ساناپرس

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه