هواشناسی تهران | هواشناسی فردا | هواشناسی ایران | هواشناسی امشب

ورود سامانه بارشی به کشور/ آغاز بارش برف و باران در ۱۰ استان

ورود سامانه بارشی به کشور/ آغاز بارش برف و باران در ۱۰ استان
کدخبر : 60811

سازمان هواشناسی اعلام کرد سامانه بارشی به کشور از فردا سه‌شنبه وارد کشور می شود.

پیش‌بینی کلی نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی نشان می‌دهد امروز در هرمزگان، جنوب کرمان و سیستان و بلوچستان وزش باد و بارش‌های پراکنده روی می‌دهد.

سه‌شنبه به‌تدریج با ورود سامانه بارشی از غرب و شمال غرب کشور در شمال خوزستان، ایلام، لرستان، کرمانشاه، همدان، مرکزی، قم، البرز، تهران و برخی مناطق آذربایجان غربی رگبار باران گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید پیش‌بینی شده است.

روز چهارشنبه بارش‌ها در دامنه‌های زاگرس واقع در نیمه شمالی خوزستان و استان‌های چهارمحال و بختیاری،‌کهگیلویه و بویراحمد، اصفهان، خراسان جنوبی و جنوب خراسان رضوی ادامه دارد.

همچنین در این روز با نفوذ جریانات شمالی به سواحل دریای خزر در مناطقی از شمال غرب،‌ سواحل شمالی، شمال خراسان شمالی و دامنه‌های جنوبی البرز واقع در قزوین، البرز و تهران نیز ابرناکی و بارش‌های پراکنده همراه با وزش باد و کاهش موقتی دما روی می‌دهد.

پنجشنبه در زاگرس مرکزی، برخی مناطق شرق و جنوب شرق کشور رگبار باران گاهی وزش باد و رعدوبرق ادامه خواهد داشت. روز جمعه بارش‌ها در جنوب شرق کشور روی می‌دهد و سامانه بارشی به‌تدریج از کشور خارج می‌شود. طی ۳ روز آینده خلیج‌فارس مواج خواهد بود.

به گزارش تسنیم،‌ آسمان تهران امروز صاف تا کمی ابری در جنوب شهر غبار صبحگاهی گاهی وزش باد و در شب صاف گاهی وزش باد به‌تدریج افزایش باد پیش‌بینی شده است

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه