رتبه بندی معلمان | رتبه بندی معلمان امروز

خبر مهم از رتبه بندی معلمان در روز سه شنبه | معلمان حتما بخوانند

خبر مهم از رتبه بندی معلمان در روز سه شنبه | معلمان حتما بخوانند
کدخبر : 60860

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: مرحله اول سرانه مدارس و همچنین مطالبات رتبه‌بندی معلمان شاغل پرداخت شده است.

به گزارش رصد اقتصادی،  رتبه‌بندی معلمان برای مردم مهم است.  فرآیند رتبه بندی معلمان  شامل ارزیابی عملکرد معلمان توسط دانشگاه یا موسسه‌ای است که از خدمات آنها استفاده می‌کنند. در بسیاری از دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی، رتبه‌بندی معلمان به صورت سالانه و یا هر چند سال یکبار صورت می‌گیرد. در این فرآیند، معمولاً یک کمیته‌ی ارزیابی تشکیل می‌شود که شامل اساتید و مسئولان دانشگاه یا موسسه است. این کمیته، پس از ارزیابی عملکرد و سایر عوامل مذکور، به معلمان رتبه‌هایی اختصاص می‌دهد. در بسیاری از موارد، معلمان با رتبه‌های بالاتر، نیز مزایایی مانند حقوق بالاتر، ارتقای شغلی و یا دسترسی به منابع بیشتر در دانشگاه یا موسسه خود خواهند داشت. بنابراین، رتبه‌بندی معلمان برای آن‌ها بسیار مهم است و به عنوان یک ابزار برای بهبود کیفیت تدریس و ارتقای عملکرد آن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.در ادامه به جدیدترین اخبار از رتبه بندی معلمان میپردازیم.

موضوع پرداخت مطالبات معلمان و مطالبات مربوط به رتبه بندی فرهنگیان از موضوعات مورد توجه معلمان بوده است.

علی فرهادی معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش عصر امروز در گفت و گو با یکی از شبکه‌های تلویزیونی از پرداخت حق‌التدریس معوقه معلمان خبر داد.

وی با بیان اینکه مرحله اول سرانه مدارس و همچنین مطالبات رتبه‌بندی معلمان شاغل پرداخت شده است، گفت: فوق‌العاده رتبه‌بندی معلمان بازنشسته هم آبان پرداخت خواهد شد.

فرهادی ادامه داد: در رتبه‌بندی تقریباً هر آنچه از معلمان شاغل شرایط داشتند، به آنها رتبه تعلق گرفت و در احکام‌شان هم اعمال کردیم.

وی درباره بازنشستگان فرهنگی که مشمول رتبه‌بندی می‌شوند، گفت: آموزش و پرورش تمام تکالیفش برای فوق‌العاده رتبه‌بندی این افراد را انجام داده است و کسورات را به صندوق بازنشستگی واریز کرده است؛ صندوق بازنشستگی هم باید بلافاصله احکام آنها را صادر کرده و معوقات شأن را پرداخت کند که فکر کنم در این یک ماه انجام شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه