استخدام دولتی| شرط استخدام دولتی

مجلس برای استخدام‌های دولتی شرط گذاشت| + جزییات مصوبه

مجلس برای استخدام‌های دولتی شرط گذاشت|  + جزییات مصوبه
کدخبر : 60896

مجلس تعیین کرد که برای هر گونه استخدام، مجوز سازمان اداری و استخدامی لازم است.

به گزارش رصد اقتصادی، استخدام دولتی منوط به این شرایط شد. اخبار استخدام دولتی را در ادمه بخوانید. بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی، هر گونه استخدام اعم از رسمی، پیمانی، کارگری دائم و موقت و عناوین مشابه بر اساس مجوز سازمان اداری و استخدامی کشور انجام می‌شود.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی نوبت سوم امروز (سه شنبه دوم آبان ماه) و در جریان بررسی لایحه برنامه هفتم توسعه، بند (ب) ماده ۱۰۶ این لایحه را تصویب کردند.

ب- تمامی اختیارات دستگاه‌های اجرایی و شرکت‌های دولتی که صددرصد (%۱۰۰) سهام آن متعلق به دولت است، در مورد جذب و به کارگیری نیروی انسانی به استثنای وزارت اطلاعات، سازمان بازرسی کل کشور (با رعایت ماده (۳) قانون سازمان بازرسی کل کشور) و سازمان انرژی اتمی در طول برنامه، موقوف‌الاجرا است.

هر گونه استخدام اعم از رسمی، پیمانی، کارگری دائم و موقت و عناوین مشابه و به کارگیری نیروی انسانی اعم از قرارداد کار معین، قرارداد کارگری، قرارداد از محل طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای، شرکتی و سایر عناوین، صرفاً بر مبنای اطلاعات ثبت شده در سامانه یکپارچه نظام اداری و بر اساس مجوز مشترک سازمان و سازمان اداری و استخدامی کشور، در صورت تأمین اعتبار توسط سازمان انجام می‌شود.

هر گونه درخواست دستگاه‌ها برای جذب و به کارگیری نیروی جدید منوط به ثبت فهرست اسامی نیروهای موردنیاز یا مازاد در سامانه فوق و تأیید سازمان اداری و استخدامی کشور مبنی بر عدم وجود نیروی متناسب در سامانه مذکور است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه