خودرو وارداتی| خودروی برقی

مشکلی برای تامین ارز خودرو وارداتی وجود ندارد| خودروی برقی تا پایان سال وارد می‌شود

مشکلی برای تامین ارز خودرو وارداتی وجود ندارد| خودروی برقی تا پایان سال وارد می‌شود
کدخبر : 60901

رییس‌ سازمان توسعه تجارت ایران اظهار کردند برای تامین ارز خودروهای وارداتی مشکلی وجود ندارد و واردات خودرو به طور مستمر ادامه خواهد داشت و تا کنون ۶۰۰ خودروی وارداتی تحویل متقاضیان شده است.

به گزارش رصد اقتصادی، اخبار خودرو وارداتی را اینجا بخوانید. خودرو وارداتی وارد بازار شد. مهدی ضیغمی در خصوص آغاز سومین مرحله عرضه خودروی وارداتی از امروز ظهار داشت: از هفته آینده به‌روزرسانی سامانه یکپارچه عرضه خودرو وارداتی را دستور کار داریم و عرضه خودرو وارداتی ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه عرضه خودرو در حال حاضر به خودروهای وارداتی موجود در ایران محدود می‌شود، تصریح کرد: خودروهایی که روی آب هستند و به‌زودی از طریق شرکت‌های معتبر وارد کشور می‌شوند نیز در رزرو قرار دارند و متقاضیان می‌توانند از طریق شرکت‌ها اقدام به خرید کنند.

معاون وزیر صمت با اشاره به ارسال دعوت متقاضیان خرید خودروهای وارداتی ازطریق پیامک، خاطرنشان کرد: از سه انتخابی که مشتریان ثبت کردند، نخستین خودرو در اولویت است و در صورتی که وارد چرخه خرید شوند، اما اقدام به پرداخت هزینه خرید نکنند یا در مراحل حضور نیابند، برای همیشه اسامی آنها برای استفاده از این شرایط حذف خواهد شد.

 

* قیمت قطعی خودروهای وارداتی به زودی  اعلام می‌شود 

ضیغمی با بیان اینکه بسیاری از متقاضیان نیمی از مبلغ را به صورت علی‌الحساب برای عرضه خودرو پرداخت کرده‌اند، تاکید کرد: شرکت پارس خودرو قیمت قطعی برخی محصولات خود را با هماهنگی شورای رقابت اعلام کرده است و به‌زودی قیمت نهایی خودروهای دیگر نیز اعلام خواهد شد.

وی با بیان اینکه بانک مرکزی همکاری لازم برای تامین ارز خودروهای وارداتی را انجام می‌دهد و در این زمینه مشکلی وجود ندارد، تاکید کرد: تاکنون هشت هزار و 500 خودرو به کشور وارد شده یا در کشتی‌های نزدیک ایران قرار دارد و 600 خودرو نیز از شرکت طریق سایپا پلاک و تحویل شده است.

رییس سازمان توسعه تجارت در خصوص تعیین قیمت نهایی خودروها، بیان کرد: سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با در نظر گرفتن نرخ ارز خریداری شده، سود و تعرفه خودرو، قیمت علی‌الحساب را اعلام می‌کند و پس از پلاک شدن، نرخ مالیات، حقوق و عوارض قانونی ترخیص قیمت نهایی اعلام می‌شود.

ضیغمی با بیان اینکه فعلاً جز سامانه خرید از طریق سامانه روش دیگری وجود ندارد، خاطرنشان کرد: تصمیماتی مبنی بر واگذاری اختیار به شرکت‌ها با اعطای مجوز برای پیش ثبت نام وجود دارد، اما هنوز به مرحله قطعی نرسیده است.

وی با تاکید بر اینکه دولت واردکننده خودرو نیست، اظهار داشت: وظیفه فراهم کردن زیرساخت‌ها، تسهیل شرایط واردات و تامین ارز بر عهده دولت است و واردات بیش از 60 هزار خودرو تا پایان امسال بستگی به توان شرکت‌ها دارد که از یک میلیارد یورو بودجه تعیین شده، استفاده کنند.

 

 *خودروی برقی  تا پایان سال وارد می‌شود 

معاون وزیر صمت گفت: به 37 شرکت مجوز واردات داده شد که 20 شرکت اقدام به ثبت سفارش برای واردات خودرو کرده‌اند و ارز برای 15 شرکت تامین شده است، اما کم بودن واردات برعهده وزارت صمت نیست.

ضیغمی با بیان اینکه امسال برنامه جدی برای واردات خودروی برقی داریم، تصریح کرد: برخی شرکت‌ها اقدام به واردات خودروی برقی به جای خودروی بنزینی کرده‌اند که نشان می‌دهد واردات این محصولات با جدیت آغاز شده است و در آبان ماه تا دو هزار خودروی برقی وارد کشور خواهد شد که در گام نخست در اختیار تاکسیرانی‌ها قرار خواهند گرفت.

وی تصریح کرد: کاتالوگ‌ها را بر روی سایت قرار خواهیم داد تا مردم بتوانند برای خرید خودروهای برقی که تعرفه پایین‌تری دارند و به صرفه تر از خودروی بنزینی است، اقدام کنند.

به گفته رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران، پنج شرکت داخلی درخواست واردات خودروی برقی داشتند که مورد تایید قرار گرفتند و مقرر شده تا برخی محصولات چینی و شرکت‌های خارجی دیگر را وارد کنند.

منبع: تسنیم

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه