دلار| نوسان قیمت دلار

چه چیزی باعث نوسان قیمت دلار میشود؟| اخرین قیمت دلار امروز را اینجا ببینید

چه چیزی باعث نوسان قیمت دلار میشود؟| اخرین قیمت دلار امروز را اینجا ببینید
کدخبر : 60904

ر چند هفته گذشته قیمت دلار در دو کانال ۵۰ و ۵۱ هزار تومان در نوسان بوده است. این روند امروز هم در بازار حفظ شد و قیمت دلار دوباره تغییر کرد.

به گزارش رصد اقتصادی، قیمت دلار امروز ۲ آبان ۱۴۰۲ معادل ۵۰ هزار و ۵۰۰ تومان بود که نشان می‌دهد قیمت دلار امروز نسبت به روز گذشته روند کاهشی داشته است. چون دلار روز گذشته کار خود را با قیمت ۵۱ هزار تومان آغاز کرد، اما در ادامه روز وارد کانال ۵۰ هزار تومان شد و در معاملات پشت خطی به ۵۰ هزار و ۸۰۰ تومان رسید.

 

قیمت دلار امروز ۲ آبان ۱۴۰۲

در ساعات ابتدایی بازار هم قیمت دلار کمی کاهش داشت و در این ساعت قیمت دلار فعلا در محدوده ۵۰ هزار و ۵۰۰ تومان باقی مانده است. کارشناسان اقتصادی محدوده فعلی قیمت دلار را منطقه ۵۰ هزار و ۲۰۰ تا ۵۱ هزار و ۵۰۰ تومانی می‌دانند و معتقدند دلار فعلا در همین محدوده حرکت می‌کند و برای ورود به کانال پایین‌تر و یا بالاتر، به محرک قوی‌تری نیاز دارد.

البته کارشناسان معتقدند که دست بازارساز از منابع ارزی پر است و دولت در صورت تمایل می‌تواند قیمت دلار را کاهش دهد. چراکه بر اساس آمار‌های دولتی در چند ماه گذشته روند فروش نفت ایران مطلوب بوده و این مساله سبب شده که بازارساز توان و منابع لازم برای کنترل بازار ارز را داشته باشد.اما از طرف دیگر افزایشی‌های بازار معتقدند که افزایش نااطمینانی موجود در بازار مانع عملکرد بازارساز است و اگرچه بانک مرکزی توانسته قیمت دلار را مهار کند، اما توان رساندن این قیمت به کانال ۴۹ هزار تومان را ندارد و برای همین قیمت دلار فعلا در همین محدوده می‌ماند.

البته برخی از کارشناسان می‌گویند اخبار سیاسی تاثیر چندانی بر قیمت دلار ندارد. به عبارتی اخبار سیاسی مرتبط در هفته‌های اخیر باعث تغییر کانال دلار شده است، اما آنچه در نهایت قیمت دلار را تعیین می‌کند، واقعیت‌های اقتصاد ایران است که در نیمه دوم سال خود را نشان می‌دهد و باعث تغییر مسیر قیمت دلار می‌شود. اما پیش بینی‌ها می‌گوید قیمت این ارز در روز‌های آتی در محدوده کنونی باقی می‌ماند و نوسان قابل توجهی نخواهد داشت.

 
 
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه