فولاد سنگان

تحقق ۹۹ درصد برنامه پیش‌بینی شده با رشد ۶۷ درصدی تولید

تحقق ۹۹ درصد برنامه پیش‌بینی شده با رشد ۶۷ درصدی تولید
کدخبر : 61149

​شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان در سال ۱۳۹۴ در استان خراسان رضوی با هدف تولید پایدار بخشی از گندله مورد نیاز شرکت فولاد مبارکه اصفهان، در نزدیکی معادن سنگ آهن سنگان تاسیس شد. این شرکت تامین‌کننده فولادی در نیمه نخست سال‌ جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل، موفق به ثبت رشد ۶۷ درصدی در زمینه تولید کنسانتره آهن شد.

به گزارش رصد اقتصادی، شروع پروژه‌های توسعه فولاد سنگان از جمله پروژه افزایش ظرفیت ۲.۵ میلیون تنی گندله و طرح احداث کارخانه کنسانتره هماتیتی این شرکت به ظرفیت ۲.۵ میلیون تن گام بزرگی در رشد و توسعه منطقه شرق کشور است که می‌تواند نقشی اساسی را در زنجیره تولید فولاد کشور برعهده بگیرد. فولاد سنگان موفق شد با تولید ۲ میلیون ۱۰۰ هزار تن کنسانتره، ۹۹% برنامه پیش‌بینی‌شده تولید شش ماه اول خود را محقق نماید.

تولید کنسانتره ۶ ماه اول ۱۴۰۲ در فولاد سنگان به میزان ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تن بوده در حالی که در شش ماه اول سال گذشته یک میلیون و ۲۶۰ هزار تن بوده است و نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش ۶۷ درصدی را ثبت نموده است.

شرکت فولاد سنگان در فروردین‌ماه سال ۱۴۰۲ موفق شد تا با رشد ۶۶۳ درصدی بیش از ۴۰۷ هزار تن سنگ آهن تولید کند؛ این آمار در اردیبهشت ماه جاری به ۳۵۱ هزار تن رسید که در مقایسه با ۱۲۰ هزار و ۲۰۰ تن سال گذشته یک رشد ۵۱ درصدی را به ثبت رساند. در خردادماه نیز روند تولید کنسانتره سنگ آهن، فولاد سنگان روند افزایشی داشته و از تولید حدود ۲۱۰ هزار تن در سال ۱۴۰۱ به ۳۱۵ هزار تن در سال‌جاری رسید و رشد ۵۱ درصدی را به دست آورد.

در تیرماه سال جاری تولید کنسانتره سنگ آهن، فولاد سنگان به ۳۴۷ هزار و ۱۲۰ تن رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته که به میزان ۲۰۵ هزار و ۴۶۰ تن تولید داشته با رشد ۶۹ درصدی همراه بوده است. البته در مردادماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل میزان تولید نزدیک به هم بوده و تولید کنسانتره سنگ آهن فولاد سنگان رشد ۵.۲ درصدی را ثبت کرده است و به ۳۳۸ هزار تن رسید.

روند تولید کنسانتره سنگ آهن این شرکت در شهریورماه سال جاری متاثر از توقفات لازم برای تعویض قطعات و لاینر‌های این کارخانه بوده است، ولی به طور کلی در شش ماه گذاشته نمودار تولید این محصول در فولاد سنگان روند صعودی و بسیار خوبی را طی کرده است.

ثبت رکورد‌های جدید تولید ماهیانه ناشی از برنامه‌ریزی دقیق و موثر بوده است و با مدیریت صحیح توقفات به خصوص کاهش زمان توقفات اعم از کمبود انرژی و توقفات پیش‌بینی‌نشده منجر به رشد ۶۷ درصدی تولید این محصول نسبت به مدت مشابه سال قبل شد.

به طور کلی توقفات پیش‌بینی‌شده ۱۰ روزه در اردیبهشت، ۱۷ روز توقف پیش‌بینی‌نشده به دلیل قطع برق در خرداد، تیر و مرداد ۱۴۰۲ و همچنین ۴ روز توقف پیش‌بینی‌شده در خرداد به منظور تعویض لاینر‌ها و تعمیرات، از مواردی است که بر تولید این کارخانه موثر بوده است.

بدیهی است توقفات پیش‌بینی‌شده جزیی از روند تولید در کارخانه‌های صنعتی است و در سال جاری راهکار‌های مناسب برای کاهش توقفات ناشی از کمبود انرژی به خصوص تأمین برق از بورس انرژی باعث کاهش توقفات نسبت به شش ماه سال ۱۴۰۱ شد.

گفتنی است؛ شرکت فولاد سنگان اقداماتی را هم در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی با محوریت محرومیت‌زدایی و کمک به آموزش و تقویت سطح علمی منطقه خواف به انجام رسانیده است که از جمله آنها می‌توان به بهره برداری از ۳۰ کلاس درس در شهرستان خواف با هدف توسعه فضاهای آموزشی در این شهرستان اشاره کرد.

بنابر اعلام، این شرکت در اهتمام به مسئولیت‌های اجتماعی تاکنون مدارس و فضاهای آموزشی بسیار زیادی را با هدف توسعه عدالت آموزشی از جمله ، ساخت ۷باب مدرسه  و کلنگ زنی ۴۶ کلاس درس در سال های اخیر را برعهده گرفته که کمک بسیار شایانی به کاهش محرومیت مردم شهرستان خواف در حوزه آموزشی کرده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه