گوشی ایرانی

رونمایی از نخستین کارخانه تولید گوشی ایرانی

رونمایی از نخستین کارخانه تولید گوشی ایرانی
کدخبر : 63353

نخستین کارخانه تولید تلفن همراه، تبلت و قطعات جانبی در بندرعباس راه اندازی شد.

 این سئوال ممکن است از ذهن شما را درگیر کرده باشدکه بهترین برند گوشی در ایران چیست  و آیا گوشی ایرانی می‌توانند جای گوشی‌های برندهای خارجی را پر کنند یا خیر.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان هرمزگان از راه‌اندازی نخستین کارخانه تولید تلفن همراه، تبلت و قطعات جانبی در بندرعباس خبر داد.

 

خلیل قاسمی، امروز (نوزدهم دی‌ماه)، در جمع خبرنگاران، با اعلام این خبر افزود: این کارخانه ظرفیت تولید سالانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه تلفن همراه و تبلت دارد.وی با ذکر این نکته که از این شمار ۹۶۰ هزار دستگاه گوشی تلفن همراه و بقیه تبلت است، بیان کرد: این کارخانه با سرمایه گذاری ۴۰ میلیارد تومانی بخش خصوصی راه اندازی شده است.

رئیس سازمان صمت هرمزگان با بیان این نکته که با راه اندازی این واحد، برای حدود ۵۰ نفر فرصت شغلی ایجاد شده است، تصریح کرد: اکنون ماهانه صد هزار گوشی تلفن همراه دکمه‌ای و ۲۰ هزار تبلت تولید می‌شود.

قاسمی با اشاره به این نکته که تا پایان سال نیز یک میلیون دستگاه گوشی تلفن همراه هوشمند در این کارخانه تولید می‌شود، خاطرنشان کرد: قرار است در طرح توسعه این کارخانه، ساعت‌های هوشمند و هدفون هم تولید شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان هرمزگان خاطرنشان کرد: اکنون بازار فروش محصولات در داخل کشور است، اما برای صادرات محصولات این کارخانه به کشورهای حاشیه خلیج فارس و آفریقا برنامه ریزی صورت گرفته است.

قاسمی، با ذکر این نکته که برنامه‌ریزی شده است که ۱۰ تا ۲۰ درصد نیاز گوشی تلفن همراه کشور از این کارخانه تامین شود، افزود: تا سه سال آینده تولیدات این کارخانه به حدود سه میلیون دستگاه گوشی تلفن همراه و تبلت افزایش می یابد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه