نانوایان

نانوایی ها به سهمیه روزانه آرد اعتراض کردند| مشکلات نانوایان با سامانه نانینو

نانوایی ها به سهمیه روزانه آرد اعتراض کردند| مشکلات نانوایان با سامانه نانینو
کدخبر : 63929

با اعلام دبیر کل اتاق اصناف ایران؛ نانوایان در شهرهای بزرگ نیاز دارند که به طور روزانه ۱۰ کیسه آرد را نان کند، در غیر این صورت، کسب و کار او توجیه اقتصادی ندارد.

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی اتاق اصناف ایران، محمود بنانژاد دبیرکل اتاق اصناف ایران در خصوص مشکلات نانوایان با سامانه نانینو بیان کرد: نانوایان ابهامات و مشکلاتی با سامانه نانینو دارند که از سوی اتاق اصناف ایران، برای رفع این موارد اقدام کرده‌ایم.

دبیرکل اتاق اصناف ایران گفت: در شهرهای بزرگ، هر نانوایی لواشی نیاز دارد که به طور روزانه ۱۰ کیسه آرد را نان کند، در غیر این صورت، کسب و کار او توجیه اقتصادی ندارد.

وی بیان کرد: اگرچه با هوشمندسازی و در نهایت توزیع عادلانه آرد موافق هستیم اما نانوایان که قشر زحمتکش جامعه هستند مشکلات زیادی با سامانه نانینو پیدا کرده‌اند و برای رفع آنها و کارایی بهتر باید از نظرات ذینفعان استفاده کرد.

وی افزود: با اجرای طرح هوشمندسازی توزیع آرد، انتظار داریم که نان با کیفیت و با قیمت مناسب به دست مردم برسد و همچنین نانوایان نیز به عنوان یک واحد صنفی بتوانند از این شغل، امرار معاش کنند و هزینه‌های زندگی خود را تامین کنند.

دبیرکل اتاق اصناف ایران اظهار کرد: بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد که در شهرهای بزرگ، هر نانوایی لواشی نیاز دارد که به طور روزانه ۱۰ کیسه آرد را نان کند در غیر این صورت، کسب و کار او توجیه اقتصادی ندارد. بنابراین باید نحوه توزیع آرد به نحوی باشد که نانوایی‌ها تعطیل نشوند و نان با کیفیت به دست مردم برسد.

بنانژاد تاکید کرد: نیاز امروز در زمینه تهیه و توزیع آرد و نان، این است که عملکرد سامانه نانینو شفاف شود. به طور مثال نانوا می‌خواهد بداند که آیا محدودیتی در عرضه نان دارد و یا خیر و اگر قرار است طی عملکردی، مشوق‌هایی داشته باشد، یا تنبیهاتی برای او در نظر گرفته شود، شرایط آن چیست، منظور از فروش نامتعارف نان، دقیقا چیست.

دبیر کل اتاق اصناف ایران بیان کرد: از وزارت اقتصاد و دارایی و متولیان سامانه نانینو دعوت خواهیم کرد که در نشستی با اتحادیه‌های نانوایان به این ابهامات پاسخ داده و حقوق مصرف کننده و نانوایان پایمال نشود.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه