قیمت مرغ

منتظر ریزش قیمت مرغ باشید| تاثیر گرانی نهاده بر کاهش قیمت مرغ

منتظر ریزش قیمت مرغ باشید| تاثیر گرانی نهاده بر کاهش قیمت مرغ
کدخبر : 64534

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی می گوید عرضه فراوان در بازار قیمت مرغ را تا ۳ هزار تومان در هر کیلو کاهش می‌هد

به گزارش رصد اقتصادی، قیمت مرغ در هفته های اخیر با چالش مواجه شده است، در حالی که ۳ هزار تن محموله جدید ذرت به سفارش سازمان اقتصادی کوثر وارد کشورشده است، قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی می گوید عرضه فراوان در بازار قیمت مرغ را تا ۳ هزار تومان در هر کیلو کاهش می‌هد.قیمت مرغ از کیلویی ۷۵ هزار به ۹۰ هزار تومان رسیده و کارشناسان می‌گویند که کمبود و گرانی نهاده بیشترین تاثیر را در کاهش قیمت مرغ داشته است.

حال سازمان اقتصادی کوثر از «واردات سه هزار تن ذرت» خبر داده که در بندر کاسپین پهلو گرفته است و پس از تخلیه در اختیار تولید کنندگان قرار می‌گیرد.

پیش از این قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور تجارت و تنظیم بازار از واردات ۴ کشتی معادل ۲۴۰ هزارتن خوراک دام و طیور خبر داده بود.

واردات بی‌واسطه توسط شرکت های تولیدی و حتی خود تولید‌کنندگان از سیاست‌های وزارت جهاد کشاورزی است که بارها وزیر جهاد کشاورزی به آن تاکید کرده است.

 مرغداران ۲ ماهی بود از توزیع قطره چکانی سویا و ذرت در مرغداری‌ها انتقاد داشتند و می‌گفتند که نهاده در بازارگاه،محل عرضه آنلاین خوراک دام وزارت جهاد کشاورزی، عرضه نمی شود و مجبورند به چند برابر قیمت از بازار آزاد بخرند.

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی به تازگی گفته است که با عرضه گسترده‌ خوراک دام ذرت  ۲ تا ۳ هزارتومان کمتر از نرخ مصوب عرضه می شود و پول آن مدت دار اخذ خواهد ش

از هر ۱۰۰ تومان هزینه تولید مرغ ۷۰ تومان آن به قیمت نهاده مربوط می شود، یعنی ۷۰ درصد افزایش قیمت‌های بازار مربوط به خوراک مرغ بوده است.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر: